sneznoe.com

Ви стверджуєте, що в Росії жити катастрофічно погано, буквально неможливо?Ви стверджуєте, що в Росії жити катастрофічно погано, буквально неможливо? /  взаємовідносини

Марія Кирилова проживає в Чикаго вже більше 7 років, за цей час вона встигла і заміж вийти, і розлучитися, і громадянство отримати і навіть придбати власне житло. Здавалося б, справжня американська мрія ... На жаль, життя в Штатах для росіянки з глибинки виявилася не такою казковою, як марилося.

"Так просто!" натрапила на розповідь емігрантки з Росії, яка є описала всю красу життя нашої людини за бугром. Ось як дівчині вдалося отримати високооплачувану роботу, знайти любов і чому фінансовий консультант - людина незамінний ...

Життя в Америці

Про роботу

Я закінчила вуз за фахом "соціальна антропологія". Але останні два роки до переїзду в США працювала в Москві в аеропорту. Опинившись в Америці, я планувала пов`язати свою кар'єру з авіацією. Але щоб домогтися бажаного, мені треба було два роки! Проблема полягала в тому, що в цій сфері, як і в багатьох інших, практично не публікують вакансії у відкритому доступі. Персонал часто шукають по знайомству.

Перш ніж я змогла нормально влаштуватися, довелося прасувати білизну, накладати морозиво в кафе, забиратися в готелі, тобто займатися некваліфікованою працею.Платили за це 8 $ на годину. Звичайно, було дуже важко, але я взяла себе в руки і вирішила, що повинна битися до кінця, хоча не приховую: думки про те, щоб повернутися в Росію, Мене теж відвідували.

Коли всі проблеми були улагоджені, я знайшла ту вакансію, яку хотіла. Спочатку працювала в службі реєстрації пасажирів і планувала просуватися кар'єрними сходами саме в цьому напрямку, але три роки тому стала стюардесою.

Про витрати

На їжу я витрачаю приблизно 100 $ в тиждень. За трикімнатну квартиру віддаю 800 $. У мене своє житло, я взяла іпотеку на 30 років під 4% річних, тому що витрати на оренду і оплату кредиту практично однакові. До цієї суми можна сміливо додати 200-300 $ - витрати на обслуговування території, комунальні платежі, Інтернет.

Для того щоб нормально почуватися в Штатах, цілком досить 2000 $. Звичайно, на ці гроші ти не пошикуєш, але і голодувати теж не будеш. Американці приблизно стільки і заробляють: 15 $ за годину - стандартна оплата праці.

Про продуктах

Перший час я сумувала за нашої їжі, американські продукти на смак зовсім інші, якісь несправжні. У нас ріжеш огірочок - він пахне, шінкуешь цибулю - а у тебе сльози від нього течуть. Звичайно, ти можеш купити продукти з позначкою organic, Але коштувати вони будуть дуже дорого.

На сніданок місцеві зазвичай їдять яєчню, тости або сендвічі. А протягом дня краще харчуватися в різних закладах. Тут це дешево. Той же вечеря простіше взяти на винос, ніж готувати вдома самому. Я вже адаптувалася до такого способу харчування і практично не готую. Навіть в аеропортах, де я за родом діяльності часто харчуюся, їжа доступна.

Про медицину

Безкоштовна медична допомога в цій країні доступна тільки мігрантам без документів, людям без певного місця проживання або тим, хто отримує мінімальну зарплату і не може дозволити собі купити страховку. Що стосується інших категорій громадян, страховку зазвичай надає компанія, в якій працює людина.

При цьому ти сам можеш вибирати необхідний вид страхування, а розширений спектр медичних послуг буде коштувати дорожче. Я, на щастя, відвідую лікарів нечасто, зуби лечу в Росії, А коли довелося робити очну операцію, знову ж приїжджала для цього на батьківщину.

Якщо у вас легке нездужання, болить горло, нежить, ви не можете піти в аптеку і купити собі якісь сильнодіючі препарати. Максимум, на що можна розраховувати в такій ситуації, - сироп від кашлю або льодяники.Для більш серйозних речей потрібен дозвіл лікаря.

Схема проста: захворів - йди до фахівця, який пропише тобі ліки. І неважливо, що доктор просто подивиться ваше горло і дасть рецепт, за цей візит ви повинні будете заплатити. Але зате поліклініки тут гарні, і все працює чітко, без черг.

Про друзів

Фейковий посмішка - ще одна відмітна риса американців. Вони будуть посміхатися, навіть якщо ви їм не подобаєтеся. У них так прийнято. Ви навряд чи зустрінете в Америці хамського офіціанта. За такі речі на нього можуть поскаржитися.

Я довгий час не могла зрозуміти, як мені більше подобається: щоб мені посміхалися, але при цьому приховували свої справжні почуття, або грубили, зате з душею. Звичайно, спочатку наш російський підхід був ближче. Зате зараз я вважаю, що нехай мені краще посміхаються, навіть якщо це нещиро.

Що стосується дружби, вона тут не така, як в Росії. Так, тебе можуть називати другом, але це не завадить людині зайнятися своїми справами, коли тобі потрібна буде його допомога. У мене немає близьких друзів серед американців, хоча вони досить відкриті і швидко йдуть на контакт. Якщо щось трапиться, я буду дзвонити друзям з Росії.

про ерудиції

Американці не можуть похвалитися широким кругозором, оскільки їх система освіти в школі побудована з прицілом на те, щоб діти вивчали тільки свою країну. Їх не хвилює, що відбувалося і відбувається в Росії, Австралії, Африці чи ще десь.

Цей тренд зберігається і в ЗМІ: якщо мова не йде про США, то який сенс розповідати про це населенню? Природно, у більшості дуже невиразні уявлення про інші країни. Наприклад, мені постійно ставлять одне і те ж питання: "Як ви там живете, у вас же дуже холодно ..."

про американців

Мене бентежить, що в американській культурі зовсім не розвинене джентльменство. Якщо ти приходиш на побачення в ресторан або в бар на коктейль, це не означає, що твій супутник за тебе заплатить, навіть якщо він був ініціатором вашої зустрічі. Місцеві не будуть доглядати так, як це роблять, наприклад, наші чоловіки.

Доходить до смішного: наприклад, ви вийшли після ресторану на вулицю, ти пішла до своєї машини, а він - до своєї. Американцеві навіть в голову не прийде проводити тебе! Я б все-таки хотіла залишатися у відносинах жінкою. Мій хлопець із Канади, і його менталітет, як не дивно, дуже схожий на російський.Він вміє доглядати і легко може поговорити зі мною про політику.

Про Росію

Я живу в Америці не тому, що не хочу жити в Росії. Їдучи, я не гналася за кращим життям, тому що у мене і на батьківщині все було добре: відмінна робота, друзі. Просто так склалися обставини.

Зараз я бачу себе саме в Чикаго багато в чому тому, що я займаюся справою, яку люблю. Можливо, коли мені не потрібно буде так багато працювати, я куди-небудь переїду, але це перспектива віддаленого майбутнього.

Як не дивно, але плюсів від проживання в Штатах більше, ніж в Росії, та й мінуси США набагато менш серйозні, ніж недоліки життя в Росії. І якщо задоволення від прожитих днів - це успіх, то життя емігрантів в Америці можна вважати успішною.

А як ти ставишся до таких кардинальних змін в житті? Неодмінно поділися з нами в коментарях.