sneznoe.com

Адріана Імж про одвічні жіночі проблеми Раніше баби в полі народжували і раку ніякого не було!Адріана Імж про одвічні жіночі проблеми Раніше баби в полі народжували і раку ніякого не було! /  взаємовідносини

Як же часто можна почути нарікання людей похилого віку, що раніше жилося набагато краще, люди не хворіли на рак, жінки народжували на раз-два, а про позаматкових вагітностях і мови бути не могло. Але чи була трава зеленіша?

Редакція "Так просто!" ділиться уривком з блогу психотерапевта Адріани Імж, в якому жінка міркує про одвічні жіночі проблеми і про те, як же важливо жити сьогодняшнім днем.

Живи тут і зараз

Так, раніше не було раку. Тому що його не діагностували. Людина помирав, і все. Не було проблем з алергією на щеплення. Діти вмирали від дифтерії пачками, і все. Не було проблем з контрацепцією. Люди просто народжували і виносили дітей на мороз або морили голодом.

Після відкриття Америки половина Європи вимерла від сифілісу, а половина індіанців - від грипу. В Англії за часів Генріха, того самого, що з Ганною Болейн, простий грип викосив половину Лондона.

Не було проблем з сильними жінками. У жінок просто не було паспортів, прав, можливостей, їх били і гвалтували. І це не вважалося проблемою або злочином. І ніякої проблеми з оргазмом не було - не було оргазмів.

І з позаматковими вагітностями і післяпологовий депресією проблем не було.Позаматкова вагітність була тільки одна, адже жінка вмирала, і все. І депресії у жінок не було. Була важка робота. Ті, хто не вмирав від пологів, в сорок найчастіше були з опущеними матки від постійної важкої роботи. Бандажів теж не було.

Всім, хто хоче гарних суконь і балів, рекомендую читати мемуари Катерини II. Так-так, дружини спадкоємця престолу, а потім - імператриці. Там про вітряну віспу, жіночі проблеми, труднощі побуту і багато іншого у знаті. Так-так, у тих людей, які володіли всіма благами цивілізації. У мене в процесі читання було враження, що я зараз живу не просто розкішніше, а в багато разів розкішніше імператриці.

Моя прабаба і перша дружина мого діда померли під час пологів, половина братів і сестер мого батька померли від інфекцій, які зараз здаються казковими страшилками. І це не глухе середньовіччя, а двадцяте століття. Ну і взагалі, кому хочеться гострих відчуттів - можна взяти в бібліотеці жіночу енциклопедію вісімдесятих і почитати про жіночу гігієну.

Так що там, сто років тому мої легкі пологи вбили б або мене, або дочка. Просто тому, що легкими вони були завдяки медицині.

Коли мене запитують, в якому часі я хотіла б жити,я без сумнівів відповідаю: "Зараз!" Я не знаю, що буде в майбутньому, але зараз у мене є джинси, кросівки, дезодорант, моя особиста нерухомість, закордонний паспорт, контактні лінзи, засоби гігієни і контрацепції, можливість працювати і вчитися в будь-якій країні. Я можу розлучитися просто тому, що не хочу жити з цією людиною.

Я можу водити машину. Я можу купити травмат або шокер, а також навчитися битися, щоб захищати себе і своїх близьких, і так, є шанс, що за перевищення самооборони мене посадять. Зате не закидають камінням і не скинуть зі скелі як зганьблений.

У цьому суспільстві ще купа проблем, але в порівнянні з тим, що було, - це офігенно. І бажаючі відмотати назад просто не розуміють, куди вони потраплять. Я розумію. І я знаю, яка титанічна робота була пророблена, щоб отримати хоча б те, що є зараз. І я щаслива жити тут і зараз.

Мудрий психотерапевт Адріана Імж вкотре нагадала просту істину про те, як же важливо жити саме тут і зараз, цінувати кожен момент сьогодення і не переставати вірити в майбутнє!

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями в соціальних мережах.