sneznoe.com

Їсти чи не їсти - ось в чому питання! 11 незаперечних переваг лікувального голодування.Їсти чи не їсти - ось в чому питання! 11 незаперечних переваг лікувального голодування. / голодування

Багато людей скептично ставляться до голодування, адже навіщо навмисно змушувати страждати своє тіло і виснажувати себе. А що, якщо я скажу тобі, що такі процедури можуть бути ... корисними для організму? Звичайно, мова йде не про те, коли в силу тих чи інших причин людина змушена відмовитися від вживання їжі.

Доведено, що контрольований відмова від їжі очищає організм і сприяє поліпшенню роботи ВСІХ його систем. Але підходити до цього потрібно з розумом, та й тільки після консультації з лікарем.

Ти, напевно, здивуєшся, коли я скажу тобі, що лікувальне голодування має ряд переваг. Упевнений: прочитавши ці факти, ти по-іншому почнеш ставитися до добровільної відмови від їжі. Отже, ось ці переваги.

Переваги лікувального голодування

 1. Голодування сприяє втраті ваги.
  Голодування таки може допомогти тобі схуднути. Але до цієї процедури потрібно підходити з розумом! Дослідження показали, що тільки контрольоване голодування протягом певної кількості годин сприяє спалюванню більшої кількості калорій, ніж під час звичайної дієти.

  Справа в тому, що таким чином твій організм не має потреби в цукрі, так як використовує жир в якості основного джерела енергії.Ось чому багато спортсменів тепер частенько використовують голодування, щоб знизити відсоток вмісту жиру в організмі перед змаганнями.

 2. Голодування регулює вироблення інсуліну.
  Регульований відмова від їжі на деякий час має позитивний вплив на чутливість до інсуліну. Це означає, що вуглеводи перетворюються швидше, ніж коли ти не сумуєш.

  Інсулін, як відомо, відповідає за рівень глюкози в крові.

 3. Голодування прискорює обмін речовин.
  Періодичне голодування дозволяє час від часу "відпочити" твоєї травній системі, таким чином змушуючи "прокинутися" метаболізм.

  А коли активізується обмін речовин, організм працює набагато краще. Крім того, це в рази покращує роботу кишечника.

 4. Голодування сприяє довголіттю.
  Хочеш вір, хочеш - ні, але це один із секретів довголіття. Дослідження показали, що тривалість життя людей в різних культурах залежить від раціону.

  Нічого дивного в цьому немає, все закономірно: чим менше ти їси, тим краще метаболізм, Тим молодше твоє тіло. Зі старінням все з точністю до навпаки.

 5. Голодування змушує відчути голод.
  Хіба ти зможеш відчути справжній голод, коли приймаєш їжу кожні 3-4 години? Звичайно, ні. Щоб випробувати подібне почуття, потрібно почекати від 12 до навіть 24 годин. Голодування сприяє активізації спеціальних гормонів, які відповідають за відчуття голоду.

  А коли з гормональною системою все в порядку, мозок отримує правильні сигнали, а весь організм працює як злагоджений механізм.

 6. Голодування покращує режим харчування.
  Помірне голодування може стати корисною практикою для тих, хто страждає від переїдання, а також для тих, кому важко дотримуватися певного режиму харчування через роботу або інших чинників. Так можна навчитися приймати їжу у встановлений час, який відповідає твоєму способу життя.
 7. Голодування відновлює функції мозку.
  Будеш здивований, але контрольоване голодування стимулює мозкову активність. Воно сприяє виділенню спеціального білка, який змушує стволові клітини перетворюватися в нові нейрони.

  Цей самий білок також захищає клітини мозку від змін, пов'язаних з хворобами Альцгеймера і Паркінсона.

 8. Голодування покращує стан імунної системи.
  Періодичне голодування стимулює імунну систему, допомагає регулювати появу запальних явищ в організмі і знижує рівень утворення ракових клітин. Приклад з живої природи: коли тварина хворіє, воно перестає їсти і замість цього зосереджується на відпочинку.

  Робиться це інстинктивно, щоб тіло могло боротися з інфекцією. А ось люди, навпаки, коли хворіють, шукають, що б поїсти, навіть часто коли ця їжа їм не потрібна.

 9. 9. Голодування сприяє самопізнання.
  Голодування сприяє тому, що багато людей починають пов'язувати своє життя з медитаціями, йогою, бойовими мистецтвами. Все логічно: коли організм не заповнений їжею, в ньому знаходиться більше вільного місця для роботи мозку і нових ідей.

  Це дозволяє відчути "легкість", яку важко відчути з повним шлунком. Таким чином, голодування сприяє очищенню думок і змушує дивитися на все з вдячністю.

 10. Голодування очищає шкіру і запобігає появі прищів.
  Дослідження показали: якщо не їсти нічого всього один день, організм позбавляється від токсинів, налагоджується функціонування таких органів, як печінка і нирки.

  А, як відомо, здоров'я цих органів дуже сильно позначається на стані твоєї шкіри.

 11. Голодування звільняє енергію організму.
  Короткочасні регульовані голодування - чудове засіб від обжерливості. Звичайно, немає нічого смертельного, якщо ти любиш вдосталь поїсти, але факт залишається фактом: переїдання на постійній основі дійсно створює зайве навантаження для організму. Тоді твоє тіло страждає.

Як почати голодувати

 • додай сирої їжі в свій раціон (фрукти, овочі, насіння, горіхи);
 • спробуй так зване "монохарчування" - вживання в їжу лише одного продукту;
 • пий смузі тільки із зелених овочів;
 • вживай у їжу виключно свіжі салати;
 • пий фруктові або овочеві фреші;
 • спробуй обідати рано і утримуватися від їжі протягом 16 годин до наступного сніданку.

Безсумнівно, навмисно голодувати - справа не з легких, але якщо ти почнеш хоча б з цих невеликих змін в харчуванні, з часом звикнеш до такої лікувальній практиці. Крім того, не забувай проконсультуватися з лікарем, приймаючи такі важливі рішення з приводу здоров'я.

Ну і найголовніше - вмій прислухатися до свого організму: він-то точно знає, що краще для свого господаря.

Здивуй друзів цією новиною, раптом вони теж захочуть очистити організм від зайвого!