sneznoe.com

8 неперевершених уроків щастя від Будди. Щаслива і гармонійне життя - це так просто!8 неперевершених уроків щастя від Будди. Щаслива і гармонійне життя - це так просто! / буддизм

Напевно кожен задавався питанням життєвої гармонії і рівноваги. Але в нашому житті так багато відволікаючих чинників і так мало духовного, що часом ці думки просто випускаєш з поля зору. У такому динамічному світі складно уявити себе сидячим під деревом Бодхі до повного Просвітлення.

Саме таким був шлях принца Гаутама, більш відомого, як Будда. Він не був богом і не заявляв про своє божественне походження. Будда був людиною, який за допомогою величезних зусиль серця і розуму перевершив всі свої обмеження. сьогодні "Так просто!" хоче поділитися уроками просвітлення, Які стануть черговою сходинкою на твоєму життєвому шляху.

уроки Будди

 1. Почни з малого
  Терпіння і послідовність - запорука успіху у всіх починаннях. Глечик наповнюється поступово, крапля за краплею. Процесом не можна нехтувати, а сам процес складається з дрібних деталей. Кожен майстер починав свій нехай з учня. Успіх приходить до тих, хто готовий почати з малого і старанно працювати, поки не заповниться глечик.
 2. Стеж за думками
  Наша свідомість - творець світу, в якому ми живемо. Усе думки матеріальні, І ти неодмінно станеш тим, ким хочеш.Якщо людина говорить або діє з поганими думками, його переслідує біль. Якщо ж людина говорить або діє з чистими намірами, за ним слід щастя, яке, як тінь, ніколи його не залишить.

  Гігієна думок також важлива, як і гігієна тіла, адже всі вчинки виникають через розуму. А негативні думки - це деструктивна енергія, здатна занапастити навіть найталановитішого людини.

 3. Умій прощати
  Стримувати гнів у собі - все одно, що схопити гаряче вугілля з наміром кинути його в кого-небудь ще, але згориш саме ти. Звільняючи і прощаючи людини, ти сам стаєш вільним і відкритим до нових можливостей, до розвитку і до гармонії. Ти нікого не зможеш придушувати, не пригнічуючи і себе теж. Вчися пробачати і прощай якомога швидше.
 4. Твої вчинки мають значення
  Дії - єдина умова розвитку, а для успішного розвитку діяти треба кожен день! Не корч стіни - просто кожен день, як можна краще поклажі цеглини. Постійний рух, що супроводжується вчинками, обов'язково призведе до найкращого результату.

  Прислів'я говорить: "Бог дає кожному птахові черв'яка, але не кидає його в гніздо".Будда сказав: "Я не вірю в долю, яка звалюється на людей, коли вони діють, але я вірю в долю, яка звалюється на них, якщо вони не діють".

 5. привілей розуміння
  Боротьба за правду перетворилася в нескінченну боротьбу за себе. Чи не проявив розуміння до оточуючих, чи не розраховуй, що зрозуміють тебе. Приклади всіх зусиль, зрозумій і прийми точку зору іншої людини і ти знайдеш спокій. У житті куди важливіше бути щасливим, ніж правим.
 6. Переможи себе
  Краще перемогти себе, ніж виграти тисячі боїв. Тоді перемога буде належати одному тобі. Перемога над собою - це перемога над розумом, тобто контроль над думками. Вони не повинні бушувати, як морські хвилі.

  Якщо ти сумніваєшся, що думки піддаються контролю, подумай над цією фразою Просвітленого: "Ти не можеш заборонити птиці пролітати над вами, але ти безсумнівно можеш перешкодити їй звити гніздо у тебе на голові".

 7. Гармонія всередині тебе
  Не шукай зовні те, що може бути тільки в твоєму серці. Часто ми шукаємо гармонію навколо себе, тільки щоб відволіктися від реальності. Правда в тому, що гармонію можна знайти лише всередині себе. Гармонія - це не нова робота, яка не нова машина або новий шлюб.Гармонія - це світ в душі, і він починаються з тебе.
 8. дякуй
  Зупини свої думки і згадай, принаймні 10 речей, за тебе варто бути вдячним. Подумай про те, що далеко не всі змогли прокинутися сьогодні вранці і ось тобі вже перша причина для подяки. Розширюй свою душу і серце вдячністю і воно обов'язково відповість тобі внутрішньою гармонією, до якої ми всі так прагнемо!

Будда дав світові вчення Життя, Яке було покликане навчити людей користуватися великою істиною в повсякденному житті. Він вчив етики життя. Всі ми задаємося питаннями зовнішнього вигляду і етики поведінки в суспільстві, але без усвідомлення і подальшого розвитку свого внутрішнього світу, всі старання марні - за доглянутим зовнішнім виглядом ховається чисте невігластво. Такий дисбаланс і породжує душевні страждання.

Пам'ятай про ці уроках і шукай гармонію всередині себе. Розкажи друзям про ці уроках - вони неодмінно будуть тобі вдячні!