sneznoe.com

Як продовжити життяЯк продовжити життя / хвороби

Хто з нас не хотів би жити рівно стільки, скільки хочеться? Живеш собі 100, 200 або 500 років і прекрасно себе відчуваєш весь цей час. Ех, мрії ... Насправді, дожити навіть до 100 років вкрай складно. І навіть жителі країн з найбільшою тривалістю життя не завжди можуть дожити до глибокої старості.

Але не потрібно впадати у відчай, адже все не так погано. Вчені з знаменитого Стенфордського університету провели дослідження і виявили ряд закономірностей, які допомагають людині прожити довше. І хоча ці правила прості, але їх дотримуватися непросто. Може, все ж спробуємо?

© DepositPhotos

Здоров'я і довголіття

Довге життя людини залежить від багатьох факторів, серед яких варто відзначити і спадковість, і стан екології, і навіть характер. Але визначальним є спосіб життя. Саме від звичок залежить, як швидко зноситься наш організм.

Так які ж звички, на думку авторитетних учених, значно підвищать наші шанси на довге життя?

Корисні звички довголіття

 1. Лікуватися у знайомих лікарів
  Фахівці пояснюють важливість звички тим, що знайомі лікарі добре знають пацієнта і легко помічають будь-які зміни, які з ним відбуваються.Це допомагає швидше відреагувати, знайти хвороба і зайнятися лікуванням. А ось новому лікаря потрібен час, адже він розбирається з проблемою з самого початку.

  © DepositPhotos

 2. Відкладати гроші на всякий випадок
  Страхові агенти недарма проводять паралелі між фінансовим благополуччям і здоров'ям. Існує цікава статистика, що у людей передпенсійного віку, раптово втратили основне джерело доходу, ризик смерті збільшується в 2 рази.
 3. Стежити за тим, що ти їси
  Кишечник - притулок корисних бактерій, які роблять свій внесок в тривалість нашого життя. Також доведено, що кишечник і мозок мають прямий зв'язок, тому проблеми з шлунком призводять до психічних розладів.

  © DepositPhotos

 4. Вживати більше жирів
  Йдеться про мононенасичених жирах, які містяться в горіхах, насінні, рослинному маслі, яйцях, червоній рибі, молочних продуктах. Помірне вживання їх дозволяє на 15-25% зменшити ризик смерті через тромбозу або проблем з серцем.
 5. Носити зручні речі
  Комфортні речі дарують людині відчуття задоволеності, це допомагає прожити довше. Фахівці також впевнені в користі піших прогулянок,адже в незручному взутті і тісному одязі особливо не розгуляєшся.
 6. менше сидіти
  Щоденні посиденьки перед телевізором не зроблять тебе здоровіше. Фахівці не радять проводити в сидячому положенні поспіль більше трьох годин. Привніс у своє життя більше руху, і ти зможеш прожити приблизно на три роки довше.

  © DepositPhotos

 7. Висипатися на вихідних
  Не секрет, що виспатися протягом робочого тижня мало кому вдається. Тому вихідні слід використовувати з максимальною толком для здоров'я. Шведські вчені довели, що тривалий сон на вихідних допомагає запобігти проблемам зі здоров'ям на грунті перевтоми.
 8. Регулярно забиратися будинку
  Прибирання - це не тільки спосіб очистити житло, але і хороша розминка, а також заміна похід в спортзал, адже тобі доводиться і мити вікна, і пилососити, і складати речі. А якщо ще й пройтися пішки на роботу і назад, то норма активності в день точно буде виконаною.

  © DepositPhotos

 9. Спілкуватися з близькими по духу
  Не секрет, що деякі друзі можуть зрозуміти тебе краще, ніж найближчі родичі. Чи не відрікайся від розуміючих людей і завжди оточуй себе хорошими співрозмовниками.Так твої шанси жити довго і щасливо зростуть.
 10. багато працювати
  Про повноцінний відпочинок забувати не слід, але і працювати необхідно наполегливо. Цілеспрямованість корисна, адже вона надає нашому житті свідомість. Коли розумієш, навіщо тобі прокидатися вранці, хочеш жити як можна довше. Значить, ти зробиш для цього все необхідне.

  © DepositPhotos

Раніше ми вже проводили опитування серед довгожителів, де вони люб'язно розкривали секрети тривалого життя. Дивно, що ці поради стосуються саме фізичної активності. Більшість старожилів не сидять склавши руки і бачать в цьому запорука довголіття.

А ось відомі на весь світ японські довгожителі приділяють увагу не тільки здоров'ю, але і душевній рівновазі. Тому їх звичкам слідувати не так просто.

А що ти робиш, щоб дожити до 100 років?