sneznoe.com

Чи варто турбуватися, якщо дитина спить з напіввідкритим ротом або очимаЧи варто турбуватися, якщо дитина спить з напіввідкритим ротом або очима /  хвороби

Маленькі немовлята часто сплять з напіввідкритим ротом або напіввідкритими очима, зовсім не так, як дорослі. Цікаво, чому так відбувається і чи можна вважати це нормою.

Редакція "Так просто!" запитала, що з цього приводу думають педіатри приватних клінік. Виявляється, найчастіше сон в такому положенні обумовлений незавершеністю формування нервової системи.

© DepositPhotos

Здоров'я і розвиток дитини

Сон немовляти складається з швидких і повільних фаз, що змінюють одна одну. Під час сну мозок малюка інтенсивно працює, показуючи йому насичені подіями різнокольорові сновидіння. Райдужні картинки змушують немовляти рухати очима, посміхатися, мружитися, здригатися, ловити ротом повітря. До півтора років всі ці реакції поступово зникають.

© DepositPhotos

Але! Якщо сон з напіввідкритими очима носить постійний характер у дитини віком від двох років, варто потурбуватися. У цей період життя малюк повинен вести себе уві сні так само, як і дорослі. Відхилення можуть свідчити про що: укорочених століттях; Лагофтальм, екзофтальмі і інших офтальмологічних захворюваннях; порушення роботи нервової і ендокринної системи; сомнамбулізму; ураженні роботи головного мозку і навіть розвитку онкології.

© DepositPhotos

Не варто відразу лякатися.Просто потрібно перевірити дитини для його ж користі. Чим раніше будуть виявлені порушення, тим простіше буде їх усунути. Профілактика завжди краще лікування.

Про що може свідчити сон з напіввідкритим ротом у віці від двох років? Знову ж про порушення. Уві сні малюк повинен дихати носом. При носовому диханні повітря проходить через носоглотку, зволожується, зігрівається, очищається від пилу і мікроорганізмів, впливає на рецептори, які активізують кровотік і роботу головного мозку. Дихаючи носом під час сну, малюк тихо розмірено сопе.

© DepositPhotos

Якщо малюк видає хропів або інші побічні звуки носом і відкриває рот уві сні, значить, не все в порядку. Можливо, його носові ходи забиті слизом. Таке ж спостерігається при ГРЗ, риніт, розростанні аденоїдів. Все це потрібно лікувати. Особливу увагу потрібно звернути на перевірку наявності аденоїдів, самого частого носового дитячого недуги.

© DepositPhotos

Дихання ротом може стати просто звичкою, залишитися навіть після лікування носових шляхів і нанести шкоду здоров'ю дитини. Від такої звички потрібно позбавлятися. Тому що така, здавалося б, дрібниця, може спричинити за собою серйозні наслідки: порушення сну, хронічну гіпоксію, неправильний розвиток зубощелепної системи, порушення мови, формування аденоїдного типу особи.

© DepositPhotos

Що робити? На фармацевтичному ринку вже давно є в продажу виготовлені з силікону вестибулярні пластинки, або трейнери. Вони допомагають підтримувати в тонусі м'язи, відповідальні за закривання рота і стимулюють рефлекс змикання губ.

Зміцнення здоров'я дітей - турбота їх батьків. Стався уважно до свого малюка, і він віддячить тобі вдячністю: хорошим самопочуттям і гарним настроєм.