sneznoe.com

Якщо ви використовуєте алюмінієву фольгу для запікання, зупиніться прямо зараз! Негайно припиніть.Якщо ви використовуєте алюмінієву фольгу для запікання, зупиніться прямо зараз! Негайно припиніть. /  алюміній

Майже на кожній кухні можна знайти рулон алюмінієвої фольги. Винахідливі господині знайшли фользі десятки застосувань в побуті: від приготування та зберігання їжі до заточування ножиць і навіть лікування хвороб.

Стверджують, що, якщо приготувати у фользі їжу, вона вийде дуже соковитою, м'якою і ніжною, при цьому продукти ще збережуть всі свої корисні властивості. Зупинимося на корисні властивості докладніше.

Чи можна готувати у фользі

Фольга - це тонкий металевий лист, який містить від 92 до 99% чистого алюмінію. У документах ВООЗ алюміній віднесено до категорії речовин, які не становлять небезпеки.

Він не є канцерогеном, як ртуть, кадмій і свинець, проте здатний накопичуватися в організмі, викликаючи ряд важких захворювань. Спори про безпеку алюмінію тривають протягом десятиліть, а недавні дослідження змушують вчених бити тривогу.

З'ясовується, що навіть невеликі кількості алюмінію здатні долати гематоенцефалічний бар'єр і накопичуватися в тканинах мозку, кістках і внутрішніх органах, що є причиною розвитку багатьох недуг.

Найчастіше з цієї причини виникають онкологічні захворювання.У більшості жінок із злоякісними пухлинами грудей знаходять відкладення цього металу в лімфатичних вузлах, близьких до грудної залози.

Встановлено, що алюміній негативно впливає на обмін речовин, на функціонування нервової системи, впливає на розмноження і ріст клітин. У деяких дослідженнях алюміній пов'язують з ураженнями мозку, характерними для хвороби Альцгеймера (в волоссі хворих спостерігається підвищений вміст алюмінію).

Колись алюмінієвий посуд виробляли у великих кількостях, так як її собівартість в промисловому масштабі була невисока. Після того як вчені довели негативний вплив алюмінію на організм людини, В багатьох країнах світу відмовилися від виробництва такого посуду. Але в країнах СНД і Росії є підприємства, які як і раніше випускають алюмінієвий посуд.

Фахівці, які займаються випробуванням і сертифікацією посуду, в тому числі і алюмінієвої, радять її використовувати тільки для кип'ятіння води - все решта речовини при високій температурі провокують в алюмінієвому посуді активну реакцію. Недарма алюмінієвий посуд заборонена для використання в дитячих установах Росії.

Проблема застосування посуду з алюмінію частково вирішується особливою обробкою.Виробники обробляють алюміній таким способом, щоб, маючи контакт із їжею, він не вступав з нею в хімічні реакції. Для цього на все столові прилади, починаючи від ложок і закінчуючи сковорідками, наносять напилення, що перешкоджає окисленню.

З приготуванням їжі в алюмінієвій фользі виникає зовсім інша історія. Алюмінієва фольга одноразова, і ми не в змозі створити на ній інертний шар перед використанням. Їжа, приготована у фользі, може містити алюмінію в шість разів більше безпечної щоденний норми споживання, встановленої Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

особливо сильно шкода фольги проявляється при її зіткненні з гарячою їжею, для запікання в цьому випадку краще використовувати пергаментний папір. Звичайно, це не так зручно, але набагато безпечніше. Якщо ти не можеш відмовитися від фольги, загорни попередньо їжу в пергамент.

Звичайно, неможливо повністю видалити алюміній зі свого раціону, але в твоїх силах звести попадання алюмінію в організм до мінімуму. Для цього потрібно дотримуватися кількох правил.

  1. Не купуй і не вживай продукцію промислового виробництва в алюмінієвій тарі або упаковці (консерви, напівфабрикати і готову їжу в алюмінієвих контейнерах,молочні та інші продукти в упаковці з внутрішнім шаром з алюмінієвої фольги).
  2. Не використовуй алюмінієвий посуд і інше кухонне начиння з алюмінію.
  3. І найголовніше - не готуй в фользі і не використовуй алюмінієву фольгу для зберігання продуктів.

Обов'язково поділися з друзями і близькими цією інформацією!