sneznoe.com

Як навчитися приходити вчасноЯк навчитися приходити вчасно / час

Якщо серед твоїх знайомих є людина, яка постійно спізнюється, не поспішай звинувачувати його в безвідповідальності і наплювацьке ставлення. Можливо, він просто живе не відповідно до свого темпераментом.

Тип вищої нервової діяльності закладається з народження і не змінюється з плином життя. Деякі батьки цього не розуміють і намагаються переучувати свою дитину.

© DepositPhotos

причини запізнення

Наприклад, якщо дитину-холерика стримувати в усьому, просити почекати, подумати перед тим, як щось зробити, вчити поважності, послідовності, розміреності, можливо, він стане вести себе зовні спокійніше, складати плани, робити все по запропонованим пунктам, але внутрішні біоритми його залишаться незмінними.

© DepositPhotos

Щоранку, збираючись на роботу, подорослішав холерик буде переробляти нудні рутинні справи, тому що так його вчили в дитинстві. І не помітить, як на прибирання, миття посуду і прання пішла купа часу, тому що подумки він уже давно вийшов. Та він би й вийшов, якби не був привчений жити в уповільненому ритмі. особливості темпераменту грають важливу роль в сприйнятті часу.

© DepositPhotos

Існують і інші причини запізнення

 1. Не підходить стандартне робоче розклад
  Наприклад в офісі може бути шумно. Щоб в тиші все доробити, тобі доводиться затримуватися. І через це не дуже хочеться йти на роботу вранці.
 2. Ти занадто творчий
  Творчі люди живуть в своїй реальності і в своєму часовому просторі. Вони не підкоряються дедлайнів і не звіряються з годинником. їх темп життя залежить тільки від натхнення.
 3. Ти схильний до прокрастинації
  Неприємні справи ти часто відкладаєш на потім, віддаючи перевагу тим, що приносять задоволення або миттєвий результат. Але ці справи дуже часто виявляються настільки важливими, що спізнюватися з їх завершенням не можна.

  © DepositPhotos

 4. У тебе схильність
  Якщо твої батьки, бабусі, дідусі постійно кудись поспішали, все робили в останню хвилину, то, швидше за все, і ти виростеш неорганізованим. Тому що тобі не з кого брати приклад.
 5. Любов до пригод
  Робити все вчасно нудно. Поспіх підвищує рівень адреналіну. Як і запізнення, тому що тягнуть за собою неприємності, з яких потрібно героїчно виплутуватися.

  © DepositPhotos

Відомий психолог Сергій Лазарєв радить розрізняти такі поняття, як квапливість і швидкість.Є люди, які постійно поспішають. Вони намагаються обігнати час, таким чином виявляючи до нього агресію. Час відповідає їм взаємністю і не дозволяє все встигнути.

© DepositPhotos

А є ті, які все роблять швидко, тому що їм не властива повільність по природі. Вони нікуди не поспішають, ні з ким не змагаються, просто живуть в своєму темпі. І тільки так, живучи в своєму темпі, відповідно до свого темпераментом і біоритмами, будь вони холеричні і флегматичні, можна досягти гармонії з самим собою і з часом. І нарешті забути про запізнення.