sneznoe.com

Порада юриста знайшлася управа на ЖЕК, тепер вони відповідатимуть за злодійство, брехня і всі образи.Порада юриста знайшлася управа на ЖЕК, тепер вони відповідатимуть за злодійство, брехня і всі образи. / вода

Комунальні служби давно асоціюються у населення з шахраями, а не з помічниками. величезні рахунки за квартплату поширюються в під'їзді швидше, чет там встигають прибирати.

Брак часу у працюючих людей тільки на руку ЖКГ - більшість справно платить, не розбираючись в переліку наданих послуг. А серед них безліч таких, про які ти зроду не чув! Якщо з платежами за лічильниками все зрозуміло, то постійно мінливі списки "Зміст і ремонт" викликають як мінімум подив.

Куди звертатися і як вирішувати виниклі проблеми з комунальними службами, підкаже наша стаття. Ти знайдеш докладну інструкцію, як скласти скаргу на ЖЕК і поставити його працівників на місце.

Плата за комунальні послуги

Згідно Закону, "Утримання спільного майна має здійснюватися відповідно до мінімального переліку послуг і робіт, затверджених відповідною постановою уряду. Ці послуги включають в себе обслуговування загальнобудинкових комунікацій, поточний ремонт під'їздів, покрівлі та інших елементів будівлі, прибирання під'їздів і сміттєпроводів, обслуговування ліфтів, забезпечення пожежної безпеки та інше".

У деяких квитанціях прибирання сміття та сходових клітин включена окремим рядком! Якщо, крім рядки "Зміст і ремонт", ти помітив у своїй платіжці "Вивіз сміття" або "Прибирання сходових клітин", знай - ти і твої сусіди платите за подвійним тарифом.

Іноді комунальники встановлюють в під'їздах додаткове відеоспостереження, охорону і включають їх в рахунок. Не поспішай платити за ці послуги, якщо вони не прописані в твоєму договорі!

"Рішення про встановлення систем безпеки може бути прийнято тільки на загальних зборах власників - тільки після цього їх можна законно включати до переліку послуг".

Якщо помітив зміну тарифів в квитанції, не поспішай бігти в касу. Якщо ти не чув про їх підвищення від державних органів, значить вони незаконно встановлені керуючої службою. Будь-які дії завжди повинні узгоджуватися з мешканцями. Якщо зауважив невідомі тобі рядки в квитанції на оплату - їх можна і потрібно оскаржити, щоб в подальшому заборонити так робити.

Як і куди скаржитися на комунальників

Будь-яку незрозумілу ситуацію не залишай без уваги. Не дозволяй обманювати себе навіть в дрібницях. якщо розмір плати за комунальні послуги у тебе незначний, пам'ятай про пенсіонерів і малозабезпечених, у яких кожна копійка на рахунку. Як вести себе в разі обману? Ось докладна інструкція.

© DepositPhotos

 1. Перша інстанція, в яку можна подати заяву, - це ЖЕК, під управлінням якого перебуває твій будинок. Ідеально, якщо скарга буде колективною.
 2. Якщо в квитанції з'явилися послуги, які повторюються, - вимагай перерахунку.
 3. Пам'ятай, єдиного шаблону, як писати заяву, не існує! Це все витівки начальства, щоб обдурити мешканців. Будь-яка заява пишеться відповідно до загальноприйнятої структурі:

  1. "Шапка" з точною назвою установи, на яку подається скарга.
  2. Твої контактні дані для письмової відповіді на заяву.
  3. Список заявників - чим їх більше, тим більша ймовірність, що скаргу розглянуть.
  4. Текст, в якому описана проблема, і її документальне підтвердження. Це можуть бути квитанції, фотографії, відеозаписи.
  5. Перераховував умови договору, які були порушені, і посилайся на юридичні документи і нормативні акти.
  6. Обов'язково напиши свої вимоги. Це може бути термін виконання роботи, загроза подати скаргу до вищестоящих органів.
  7. Підпис заявника, якщо їх багато - підпис кожного. Якщо заяву колективне, вкажи людини, з яким можна зв'язатися для обговорення проблеми.
 4. Пиши заяву в двох примірниках: один подається в ЖЕК, інший залишається у тебе. Протягом 14 днів комунальна служба зобов'язана дати письмову відповідь із звітом про вирішення проблеми.
 5. Якщо скарга не принесла результату, звертайся безпосередньо в службу з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини або безпосередньо в прокуратуру.

Бажаю тобі, щоб ця інформація стала в нагоді тільки в ознайомчому варіанті і тобі не довелося займатися тяганиною і розбірками з ЖКГ. Щоб зменшити суму основних витрат в квитанції, дивись дієві поради щодо економії від нашої редакції.

Плата громадян за комунальні послуги повинна відповідати їх якості. Покажи цю статтю друзям, вона допоможе уникнути проблем в майбутньому.