sneznoe.com

Вивих - одна з найпоширеніших травм. Зроби екстрену допомогу за всіма правилами!Вивих - одна з найпоширеніших травм. Зроби екстрену допомогу за всіма правилами! / лід

Вивих руки, ноги, пальці або плеча траплявся з кожним хоча б раз в житті. Це неприємна і болюча травма, і дуже важливо вміти надавати першу допомогу собі і оточуючим, якщо трапилася подібна біда.

Неправильні дії з вивихнутою частиною тіла можуть спричинити за собою тяжкі наслідки. вивих являє собою порушення цілісності суглоба, кістки при цьому можуть частково або повністю зміщуватися. Правильна діагностика вивиху - перший крок до надання допомоги потерпілому. Пам'ятай про те, що вивих легко можна переплутати з переломом, тому що і в тому і в іншому випадку при русі суглоба виникає біль.

Визначити вивих здатний лікар-травматолог, але, якщо немає можливості до нього потрапити відразу, зверни увагу на деякі ознаки.

ознаки вивиху

 • біль, набряк, синець навколо суглоба або м'язи;
 • видима зміна форми і розміру суглоба;
 • припухлість, почервоніння навколо суглоба;
 • можлива втрата чутливості в області вивиху через травму нервових закінчень;
 • різкий біль при спробі зробити рух.

Перша допомога при вивиху

 1. Забезпеч спокій вивихнутою частини тіла, її не можна пересувати і распрямлять.Дуже добре для фіксації травмованого суглоба використовувати щільно прилягає до хворого місця шину.
 2. Приклади міхур з льодом, обгорнутий рушником, до вивихнутою частини тіла на 20 хвилин. Але не більше зазначеного часу!
 3. Якщо є можливість і це не викликає додаткову біль, підніми постраждалу кінцівку вище, для того щоб зняти набряк. При наявності ран і дрібних пошкоджень шкіри навколо вивихнутою області обробив їх спиртом або перекисом водню.
 4. Потерпілому необхідно знеболююче. Зверни увагу! Людям, які страждають на серцево-судинними захворюваннями, і жінкам з підозрою на вагітність або ж на перших строках вагітності не можна приймати загальні знеболюючі без консультації лікаря. У такому випадку рекомендується місцеве знеболення - наприклад, крем, що знімає набряк і больові відчуття.
 5. Вирушай з потерпілим в травмпункт. Це обов'язково, рентген потрібно робити при будь-яких вивихах, щоб уникнути ускладнень травми і неприємних наслідків.

Ні в якому разі не вправляють вивих самостійно! Це зробить умілий лікар, дуже можливо, що для такої болючої і складної процедури потрібно анестезія.Якщо перша допомога надана правильно, відновлення після вивиху пройде швидко.

Легка гімнастика і фізіотерапевтичні процедури допоможуть пережити травму без наслідків для здоров'я.

Розкажи друзям про цю важливу статті, і вони не розгубляться в критичній ситуації!