sneznoe.com

Рецепт узбецького пловуРецепт узбецького плову / кухня

Плов - популярне блюдо з довгої і заплутаною історією. Встановити його приналежність до якоїсь однієї кухні непросто. Передбачається, що готувати плов почали ще за пару століть до нашої ери в Індії і країнах Близького Сходу, як тільки рис там набув популярності.

В Європу рецепт приготування справжнього плову потрапив тільки в XIX столітті. До цього європейці готували з рису звичайну кашу з підливою. А адже основна складність в приготуванні плову полягає не в наборі продуктів, а в технології приготування, де одна із складових частин страви готується окремо.

І сьогодні редакція "Так просто!" розповість про приготування класичного узбецького плову, Який навіть включений в список нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

© DepositPhotos

Узбецький плов в казані

Для смачного плову слід не тільки правильно підібрати продукти, але і створити необхідні умови приготування. Адже готується класичний узбецький плов в казані на багатті, А не в каструльці на газовій плиті. Що стосується посуду, то казан бери побільше, щоб в результаті він не був заповнений пловом більше ніж наполовину. Дрова вибирай дрібні і середні - так легше контролювати вогонь.

Що стосується м'яса, то краще вибирати баранину. Якщо немає - можна брати свинину чи яловичину. М'ясо краще брати з кісточками, так буде смачніше. Досвідчені кулінари для узбецького плову рекомендують брати вирізку або м'ясо з шиї.

© DepositPhotos

складові

 • 2 кг м'яса з кісточками
 • 1 кг цибулі
 • 1 кг моркви
 • 1 кг рису (краще вибирати пропарений)
 • 100 мл бавовняного масла
 • 4-5 головок часнику (нечищеного)
 • 1 перчик чилі
 • сіль, спеції (зіра, барбарис, куркума) за смаком

приготування

 1. Промий рис в чистій воді кілька разів, поки вода не перестане мутнеть. Потім залий рис окропом і залиш години на 2.
 2. Починай готувати зірвак - основу для багатьох середньоазіатських м'ясних страв. Для цього казан постав на дрова, розігрій, щоб повністю змастити казан зсередини, по колу даси бавовняне масло - традиційне для узбецького плову.

 3. Дочекайся поки масло закипить і додай шматки м'яса. Киплячу олію має закупорити м'ясо, щоб зберегти весь сік. Регулярно помішуй.

 4. Додай нарізану великими півкільцями цибулю.

 5. Додай нарізану великими скибочками моркву і чекай поки овочі прожаряться. Регулярно помішуй.

 6. Щоб продовжити підготовку зирвака, додай окропу, щоб м'ясо і овочі почали гаситися. Вода повинна покрити приблизно половину м'яса, не більше.

 7. Дай протушкувати і вперше посоли.Додай спеції, часник і стручок перцю. Зірвак готовий.

 8. Рівномірно додай раніше підготовлений рис. Знову посолити і додай спецій. Можеш долити трохи води.

 9. Коли рис вже почне доходити до готовності, накрий казан кришкою. Не забудь вийняти часник і перчик. Ретельно перемішати і можеш пробувати. Смачного!

Особливий момент в приготуванні плову - його перевертання, щоб рис опинився внизу, а зірвак - вгорі. Одні кулінари проробляють це в момент додавання рису, інші перевертають, коли плов вже готовий. З огляду на технічну складність ми відмовилися від цієї деталі в приготуванні, але вирішили про неї згадати. Можливо, комусь із наших читачів захочеться поекспериментувати з подачею плову.

Тепер ти знаєш, як приготувати узбецький плов в казані. Якщо ж такої значної посуду під рукою немає, та й на природу вибиратися колись, то можеш по індійському рецептом приготувати плов на сковороді з курячим м'ясом. Виходить дуже ніжне м'ясне блюдо.

поділися рецептом класичного узбецького плову в соціальних мережах, щоб не втратити його. А ми сподіваємося, що у тебе вийде так само смачно, як у нас.