sneznoe.com

Люди, дозвольте ж собі полінуватися! - Михайло Лабковской повідав, в чому користь нічогонероблення.Люди, дозвольте ж собі полінуватися! - Михайло Лабковской повідав, в чому користь нічогонероблення. /  Ідеї

З самого дитинства нас привчають до праці. Мовляв, якщо будеш дозволяти собі хоча б трохи неробства, то виростеш жебраком невдахою з вічними проблемами. І ось уже в дорослому віці є люди, які, навіть відпочиваючи на пляжі, завжди метушаться, намагаються знайти собі заняття. Але чи правильно це?

сьогодні редакція "Так просто!" ознайомить тебе з думкою відомого психолога Михайла Лубківського з приводу цього питання. Як виявилося, лінь - це не так уже й погано.

Час відпочинку

Є люди, які навіть після роботи, і на вихідних, і у відпустці, в загальному, завжди знаходяться в якомусь рухомому стані. Для них чуже валяння на пляжі або дивані. Вони будуть ходити по зоопарку, щось лагодити, вивчати, майструвати ... Вечір теж потрібно зайняти або чимось активним, або на ту ж дискотеку сходити. Але ні в якому разі не перебувати в стані спокою. "Час треба проводити з користю" - їх девіз. Але власне, в чому користь?

"Сказати, що вони отримують задоволення від своєї шаленої активності? Найчастіше НІ. Просто вони не можуть зупинитися і вважають це великою гідністю. Мовляв, вже така я людина, все в справах, все в справах!
При цьому такі люди ще й не дають спокою нікому навколо.Особливо дістається дітям (необов'язково їх власним) "
, - говорить Михайло Лабковской. Але ж правда, так і є.

Як же часто від них можна почути закиди й настанови якось: "Уже все зробив? Уроки письмові? А усні?" - "У кімнаті приберися тоді! Шкарпетки валяються ..." - "Тоді погуляти піди на повітря!" Тільки дитина у запобігання скандалу або покарання щось зробить і захоче відпочити, йому знову придумують заняття. Ні хвилини спокою, інакше ж виросте двірником.

Безглуздо думати, що це привчає дитину праці. Його це тільки дратує. Постійні закиди, наприклад: "Канікули у нього! Ось у нас ніколи не було вільного часу! Ми працювали з 11 років. На зорі вставали курям корм задати, потім в корівник, і в поле ... Ось і виросли міцними, працьовитими ..." вже точно не допоможуть виростити сильну і вольову особистість.

Відомий психолог також говорить, що люди ведуть себе подібним чином не тому що такі шкідливі вродили, а тому що їх так само ганяли власні батьки, а коли батьки їх батьків були дітьми, старші говорили гірше. У підсумку цей заклик до постійної зайнятості породжує відчуття тривоги. А це вже серйозна проблема.

Ось що з цього приводу говорить Михайло Лабковской: "Люди метушаться без видимої необхідності і результатів тільки для того, щоб цю тривогу заглушити. Їм здається, що якщо вони зупиняться, щось трапиться, щось буде упущено, катастрофа і кінець світу. Насправді, звичайно, нічого подібного, і головою вони це розуміють, але голова тут нічим допомогти не може ". Тепер нескладно здогадатися, що подібний стан призводить до депресії і проблем зі здоров'ям.

"Люди, дозвольте ж собі полінуватися! Це не соромно, не шкідливо, і ніхто не буде вас лаяти за незроблене домашнє завдання, ви ж дорослі. Відвикайте від життя в старомодному стилі" хапай мішки, вокзал йде ". Хваліть себе не за ударну працю , а за гармонію з собою.

І, будь ласка, дайте дитині ці дві години на день, про які я говорю на кожній лекції "про дітей". Для нормального розвитку психіки і мозку у дитини має бути вільний час, Зовсім вільний. Обов'язково. Зрозумійте, ваша прізвище не Стаханов, і вам не треба укладати п'ятирічку в три роки. Вам би просто жити і жити по можливості з насолодою ", - радить психолог.

Рада редакції

Виграє не той, хто весь час тривожиться і метушиться, а той, хто спокійний, упевнений в собі і вміє концентруватися в потрібний момент.Важливо жити в гармонії з собою і слухати свій організм. Прибирання чистого будинку замість денного сну ще нікому не приносила користі.

Дозволь своїй душі трохи полінуватися! І не забудь поділитися пізнавальної статтею зі своїми друзями в соціальних мережах!