sneznoe.com

Вона взяла ножиці, рулон старих шпалер і почала творити. Результат перевершив всі очікування!Вона взяла ножиці, рулон старих шпалер і почала творити. Результат перевершив всі очікування! / декор

Якщо ти хоча б раз в житті робив ремонт, то знаєш, що вгадати з кількістю шпалер просто неможливо. Або залишиться, або не вистачить маленького шматочка і доведеться докупити цілий рулон. У будь-якому випадку, в кожній хаті десь так порошиться рулончик-другий старих непотрібних шпалер. Так чому б не пустити їх на добру справу?

Редакція "Так просто!" дуже не любить, коли речі даремно порошаться, тому ми розповімо тобі, як зробити жалюзі на вікна своїми руками і не дати шпалер пропадати даром.

Жалюзі з шпалер

Нижче буде відео, в якому чарівна жінка наочно продемонструє, як це робиться, а поки давай розберемося, що тобі знадобиться, щоб створити цю красу.

тобі знадобиться

 • шпалери
 • лінійка
 • мотузка
 • фіксатори
 • шило
 • ножиці
 • двосторонній скотч
 • клей ПВА

Хід роботи

 1. Насамперед тобі необхідно виміряти ширину і висоту вікна. Тобі знадобляться шпалери такої ж ширини, як вікно, а висотою в півтора вікна, щоб при повному закритті вікна наші жалюзі не розтягувалися повністю, а залишали красиві складочки. Після всіх вимірів і обчислень відріж необхідні шматки шпалер.

  Якщо твої шпалери не відповідають ширині вікна, засмучуватися не варто.Завжди можна збоку додати додаткову смужку. Чесно кажучи, з смужками по боках жалюзі виглядають навіть гарніше і нарядно.

 2. Додаткові смужки потрібно приклеїти по обидва боки на клей ПВА. Залиш їх на деякий час, щоб клей просох.

 3. А ось тепер приступимо безпосередньо до створення жалюзі. За допомогою лінійки склади шпалери гармошкою. Згадай спекотні літні дні в дитинстві і то, як ти робив віяло, щоб захиститися від спеки. Тут принцип той же. Ширина складок повинна складати приблизно 4 сантиметри.

  Можна зробити розмітку по всій довжині шпалер і загинати по цих лініях, а можна відміряти лише першу складку, а після все робити на око. Тут вже все залежить від твоєї майстерності. Чесно кажучи, нерівність складок буде зовсім непомітна.

 4. Після того як ти склав гармошкою весь шматок шпалер, їх потрібно скласти навпіл. На згині буде центр наших жалюзі, саме там необхідно шилом зробити наскрізний отвір. Далі візьми мотузку довжиною на 20-30 см більше довжини вікна. За допомогою великої голки просмикни мотузку в фіксатор (звичайний фіксатор від одягу, його можна купити в будь-якому магазині швейної фурнітури) і опусти його в самий кінець мотузки.

  Тепер просмикни мотузку через наскрізний отвір в шпалерах так, щоб фіксатор виявився знизу. Тримай верхній край мотузки скотчем, щоб вона не вислизнула.

 5. На верхній край шпалер даси ці дві смужки двостороннього скотча. Тепер залишилося тільки прикріпити жалюзі на вікно. Ось все і готово.

А ось і обіцяне відео, в якому ти можеш подивитися весь процес створення жалюзі.

Вийшла дуже красива і бюджетна деталь інтер'єру. До того ж дуже корисна, влітку врятує від спеки і захистить кімнатні рослини, що стоять на підвіконні. Бери і роби, удачі тобі!

А чи є у тебе ідеї для незвичайних виробів зі старих речей? Якщо так, то обов'язково поділися з нами в коментарях, а також не забудь показати цю оригінальну ідею для будинку своїм друзям в соцмережах!