sneznoe.com

Відмовся від гарячих напоїв в літаку! Ось що не підхопити заразу під час перельоту.Відмовся від гарячих напоїв в літаку! Ось що не підхопити заразу під час перельоту. / бактерії

Чи бувало, що після перельоту у тебе з'являлися прищі, або кашель, або алергія, або ж просто незрозумілий недуга? Ми зазвичай все звалюємо на акліматизацію. Але насправді в більшості випадків виною всьому бактерії в літаку. Хтось всю дорогу сякається, хтось їсть, хтось випускає гази, а приміщення замкнутий. Тому дуже важливо знати, яка небезпека може підстерігати тебе в літаку, щоб уникнути її.

© DepositPhotos

Переліт - це великий стрес для організму. Редакція "Так просто!" розповість тобі, що потрібно робити або не робити, щоб відпустку або ділова поїздка не були зіпсовані хворобою.

Поведінка в літаку

 1. Якщо є можливість, не вибирай місце біля проходу
  Дослідження американського Університету Еморі показало, що найнебезпечніші місця в плані підхопити інфекцію і різні бактерії - це місця біля проходу. Якщо довіряти статистиці, то 1 з 150 пасажирів завжди виявляється носієм якоїсь інфекції. А якщо ти сидиш біля проходу, повз тебе завжди ходять різні люди.

  © DepositPhotos

 2. Дезінфікуючі відкидний столик
  Прикро, але правда така, що у працівників літака не завжди є час і бажання гарненько протерти всі закутки на борту.Столик на спинці сидіння - одне з найбрудніших місць в літаку. Тому завжди протирай його, а ще краще стели зверху серветку. І ніколи не їж впала на столик їжу.

  © DepositPhotos

 3. Чи не замовляй лід до напоїв
  Як би не хотілося чогось прохолодного, що не замовляй в літаку напої з льодом. І справа зовсім не в тому, що після нього підвищуються шанси приземлитися застудженим або з ангіною. На борту літака є системи для виготовлення льоду. Але якість і стандарти чистоти тієї води, яку використовують з цією метою, можуть сильно відрізнятися в залежності від авіаліній.

  © DepositPhotos

 4. Чи не замовляй гарячі напої
  Також фахівці радять не замовляти чай або каву, адже воду для них рідко коли кип'ятять до потрібної температури. Тому багато мікроби залишаються живими, до того ж ми вже говорили про те, що якість води не завжди хороше. А також не завжди сумлінно миють чашки, особливо в економ-класі. Доведено, що в 15% випадків вода для напоїв містить потенційно небезпечні мікроорганізми.

  © DepositPhotos

 5. Вибирай їжу з термічною обробкою
  На жаль, не всі авіакомпанії і постачальники їжі ставляться до своїх обов'язків сумлінно.Часто пасажири зустрічають в боксах з салатом цвіль. Тому, щоб перестрахуватися, краще вибирати їжу, яка проходить термічну обробку.

  © DepositPhotos

 6. Не клади речі в кишеню сидіння
  В Америці було проведено дослідження в 2014 році, яке показало, що багато шкідливі бактерії можуть жити в кишенях сидінь одну і більше тижнів. Так що краще не клади туди свої речі. Особливо планшет або телефон.

  © DepositPhotos

 7. Мій руки
  Завжди стели на унітаз спеціальне одноразове сидіння, навіть якщо ти на нього не сідаєш. Пластикові поверхні - це рай для бактерій. А закінчивши всі свої справи в убиральні, обов'язково ретельно вимий руки! Так, всі про це знають, але не всі роблять. А також не пий воду з-під крана і не полощи нею зуби.

  © DepositPhotos

 8. Вмикай вентиляцію
  У добре провітрюваному приміщенні мікробам розмножуватися складніше, ніж в задушливому. Так що завжди включай вентиляцію, адже бортові фільтри здатні очистити повітря на всі 100%. Якщо ж на твоєму місці система вентиляції несправна, повідом про цей бортпровідника або вимагай, щоб тебе пересадили (при наявності вільних місць).

 9. Не використовуй подушки і ковдри
  Ще один косяк багатьох авіакомпаній - вони не перуть подушки і ковдри після кожного перельоту. Отримати чистий набір ти можеш тільки на ранньому ранковому рейсі.А якщо літак робить кілька польотів в день, то краще не використовувати спальне приладдя.

  © DepositPhotos

Ми ні в якому разі не хотіли тебе залякати. Ясна річ, що в польоті, який триває 10 і більше годин, ти і поспиш, і співаєш, і в туалет сходиш. Але зважай зазначені вище моменти, щоб убезпечити себе. Особливо якщо в тебе чутлива шкіра або слабкий імунітет. А також подбай про здоров'я оточуючих, якщо сам є переносником інфекції.

Розкажи нам в коментарях, як ти переносиш переліт і підхоплював ти коли-небудь заразу на борту літака. А також поділися корисною статтею зі своїми друзями в соціальних мережах!