sneznoe.com

Чи потрібно гасити недогорілі церковні свічкиЧи потрібно гасити недогорілі церковні свічки /  свічки

Колись свічки в храмах використовувалися для освітлення приміщення в темну пору доби, а для релігійних обрядів використовувалися лампадки. Але з часом свічки стали повноцінним релігійним атрибутом. Адже і ті і інші дають світло, який є символом віри. Ми ставимо свічки за здоров'я та за упокій, запалюємо по великих святах і використовуємо при молитві вже багато століть.

© DepositPhotos

Але у багатьох православних людей виникає питання, як правильно гасити недогоревшей свічку і чи можна це взагалі робити. Існує безліч думок, а особливо суворий щодо церковних свічок. Тому редакція "Так просто!" вирішила дізнатися у священнослужителів, як же правильно робити.

Церковна свічка

Багато людей впевнені в тому, що ні в якому разі не можна задувати церковні свічки - їх слід гасити подушечками пальців або накривати спеціальним ковпаком. Адже, на їхню думку, задуваючи свічку, ми знищуємо божественне світло. Деякі сумніваються парафіяни взагалі вважають за краще не гасити свічку і чекають, поки вона догорить природним шляхом.

© DepositPhotos

Але самі священнослужителі запевняють, що все перераховане вище є не чим іншим, як марновірством.Ієрей Володимир Шликов вважає, що свічки можна задувати, а все інше - це вже вигадки бабусь. Крім того, багато членів напевно не раз помічали, що служителі церкви самі гасять свічки до того, як вони встигають розтанути. Це робиться для того, щоб їх можна було дістати з осередку.

© DepositPhotos

Протоієрей Олександр Ільяшенко на подібне питання відповідає ствердно. Він каже, що після молитви свічку дійсно можна задути, а в наступний раз запалити знову. Священик Анатолій Бобровський в одній з телепрограм також підтвердив, що задувати свічку можна, він і сам робить це протягом усього життя.

© DepositPhotos

"Звичайно, легше гасити свічку пальцями і від цього відчувати себе справжнім православним. А про свічки в Євангелії взагалі нічого не сказано, втім, як не сказано там і про те, як саме необхідно їх гасити", - говорить ієрей.

© DepositPhotos

Тому можеш сміливо гасити церковні свічки будь-яким зручним для себе способом. Головне - зберігати віру в собі і бажати тільки добра своїм ближнім. А все зовнішні прояви побожності не мають значення, якщо помисли твої брудні.

Також раніше ми розповідали, чи варто вішати маленькі ікони в машині.

Розкажи нам в коментарях, які в тебе виникають питання і сумніви щодо поведінки в церкві або поводження з релігійними атрибутами, а ми постараємося на них відповісти в наступних публікаціях. А також поділися корисною статтею зі своїми друзями в соціальних мережах!

Фото на превью depositphotos.