sneznoe.com

Захоплюючі факти про читання, які мало кому відомі. Читати - значить залишатися молодим!Захоплюючі факти про читання, які мало кому відомі. Читати - значить залишатися молодим! / книги

У наші дні люди читають дуже багато насправді. Незліченні повідомлення, стрічка новин нон-стоп, улюблені блоги в Інтернеті ... Але книги ніщо не замінить. Саме читання книг допомагає людині удосконалюватися так, як жоден інший спосіб.

Читання книг - універсальний спосіб зберегти живий розум навіть в старості. Здатність переводити слова в уявні образи добре позначається на когнітивних функціях. Коли ти читаєш, твій словниковий запас стає багатшим, пам'ять поліпшується, ти сам стаєш цікавим оповідачем.

Ось цікаві факти про читання, які змусять тебе по-новому подивитися на цей вид проведення часу. вибирай книгу, І ти ніколи не пошкодуєш!

Факти про читання

 1. М. Горький читав зі швидкістю чотири тисячі слів за хвилину.
 2. У XVII столітті Нікола Гролл де Сервьера придумав машину для прискорення читання книг: подібність млинового колеса з підставками для книг замість лопатей, на яких одночасно містилося кілька книг, розкритих на необхідних сторінках.
 3. Т. Едісон читав відразу 2-3 рядки, запам'ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню.
 4. При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному.
 5. 95% людей читають дуже повільно - 180-220 слів у хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).
 6. Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому - 80%.
 7. Протягом години очі читає 57 хвилин зафіксовані на тексті, тобто знаходяться у відносному спокої.
 8. Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини.
 9. При читанні очі читає, дивлячись на різні літери, передають різні зображення, а мозок об'єднує їх в одну картинку.
 10. Тренований читач без проблем може паралельно дивитися чотири передачі, весь час перемикаючи канали.
 11. Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному книжковому рядку 12-16 зупинок, читає швидко - 2-4 зупинки.
 12. Читає людині не потрібно калорійна їжа, щоб впоратися з труднощами нудного життя. Читають люди набагато менше схильні до зайвої ваги.
 13. При повільному читанні відбувається 0,5-0,7 невиправданих повернень до прочитаного на один рядок. У школярів відбувається 20 регресивних рухів на один рядок, у студентів - 15.
 14. Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів за хвилину.
 15. Середньостатистичний випускник американського коледжу прочитує лише 5 книг за все своє життя після випуску.


Тобі сподобалися ці факти про читання? Варто розповісти про них тим, хто мало читає - так ти зацікавиш друзів, нагадаєш їм, як важливо читати книги. Не потрібно уподібнюватися середньостатистичному випускнику американського коледжу!