sneznoe.com

ТОП-9 помилок в діловому листуванні. Не дай безграмотності позбавити тебе роботи!ТОП-9 помилок в діловому листуванні. Не дай безграмотності позбавити тебе роботи! / граматика

Ділова переписка річ дуже відповідальна. Адже, зв'язуючись з людиною, ти є особою своєї компанії і тобі не тільки не можна впасти самому в бруд обличчям, а й необхідно гідно представити свою фірму. Якщо ти не хочеш втратити роботу через найменшої помилки в твоєму діловому листі, дивись, які ляпи найчастіше допускають в діловому листуванні і ніколи більше не роби їх!

Помилки в діловому листуванні

 1. Доброго вам дня!
  Ти здивуєшся, але ця фраза входить в число головних дратівливих фраз в російській мові. Багато хто ставиться до неї нейтрально, але часто вживаючи цю фразу, ти ризикуєш наштовхнутися на людину, яка її ненавидить, і тоді ти можеш забути про будь-які ділові відносини з ним.
 2. Дорогий, Іван Іванович!
  Ще один сюрприз. Виявляється, кома в цьому абсолютно невідповідному для неї місці зустрічається дуже часто. Ми, звичайно ж, ще зі школи знаємо, що звернення треба виділяти комами. Але в даному випадку звернення - це вся фраза цілком.
 3. Займенник "ви", яке написано не з тієї букви
  Деякі пишуть "Ви", навіть якщо мова йде про групу людей, а не про одну людину. Інші, навпаки, не обтяжують себе великою літерою і все пишуть з малої (маленької).Але це помилково і сильно дратує.

  Запам'ятай: якщо ти пишеш одній людині, звертайся на "Ви", якщо ж мова йде про декілька людей, до них потрібно звертатися на "ви". І ніколи не пиши звернення "ти" з великої літери.

 4. договір
  Відкрий будь-який словник. Ні в одному з них ти не знайдеш такої множинної форми слова "договір". Правильно тільки "договори". А в Великому ребуси словнику навіть є суворе зауваження в дужках: "Не домовилися!".
 5. Згідно плану і статуту
  Уявляєш, деякі боси навіть лають своїх підлеглих за вживання виразу "Згідно з планом". Візьми з собою на роботу словник "Управління в російській мові" (під редакцією Розенталя), щоб поставити свого начальника на місце. У ньому ясно сказано, що правильно говорити саме "згідно (чому?) План".
 6. Згодом і внаслідок
  Навчися нарешті писати ці слова правильно. Вони пишуться навпаки: згодом і внаслідок. Їх дуже часто плутають в діловому листуванні.
 7. Бракує рахунок-фактури
  Знову не бачиш помилку? Справа в тому, що рахунок-фактура - складене іменник, і схилятися повинні обидві його частини. Є рахунок-фактура, немає рахунків-фактур, подумати про рахунок-фактуру - і так далі.Не лінуйся змінювати обидві частини, щоб не втратити ділових партнерів.
 8. Робота 2-х співробітників
  Чи не бачиш тут помилки? Вона в нарощенні, яке не треба використовувати в цьому випадку. А ще його можна використовувати в наступних випадках:
  - під час запису календарних чисел (не треба писати "22-го березня");
  - з римськими цифрами (ніяких Людовиков XIV-их, пожалуйста);
  - в номерах сторінок або томів, якщо родове слово варто ПЕРЕД числівником ( "на сторінці 196-ій" - так писати не можна);
  - 50-тиріччя. Вітати колег з 50-річчям, 50 річчям або 50-ти річчям ні в якому разі не можна. Якщо вони грамотні, підхопите неприємності. Правильний варіант написання такого поєднання - 50-річчя. І ніяк інакше.
 9. Точка після підпису
  Ніколи не став крапку після підпису в діловому листі. Підпис тут є функцією реквізиту, який не представляє собою закінченого пропозиції.

пиши завжди грамотно, Щоб одна невелика похибка не поставила крапку в твоїй кар'єрі або щоб ти не розгубив своїх ділових партнерів. Грамотність дуже важлива для досягнення успіху в роботі.

Розкажи своїм друзям про головні помилки в діловому листуванні!