sneznoe.com

10 приголомшливих захисних функцій організму людини, про яких ти й не підозрював!10 приголомшливих захисних функцій організму людини, про яких ти й не підозрював! / захист

Наш організм - це досить складна сукупність багатьох систем, які важко піддаються розумінню. Однією з таких систем є захисна система людського тіла.

Вона захищає нас 24 години на добу, 7 днів на тиждень від різноманітних зовнішніх факторів, які можуть нашкодити нам.

сьогодні "Так просто!" розповість тобі про 10 захисні функції людського тіла.

Захисні функції організму

 1. позіхання
  Основною функцією позіхання є охолодження нашого мозку після його перегріву або перевантаження.
 2. чхання
  Зазвичай ми чхаємо, коли в носовій порожнині накопичується занадто багато алергенів, мікробів, пилу або інших подразників, щоб позбутися від цього "сміття" в носі.
 3. потягування
  Ми потягується для того, щоб підготувати організм до фізичних навантажень, які чекають на нього протягом дня.

  В цей час розминаються м'язи, відновлюється кровообіг і поліпшується настрій.

 4. гикавка
  Коли людина їсть дуже швидко, ковтає їжу великими шматками або елементарно переїдає - в цей момент відбувається роздратування блукаючого нерва, тісно пов'язаного з нашим шлунком і діафрагмою. Тому ми і ікаем.
 5. міоклонічні судоми
  Це те почуття, коли ти лежиш в ліжку і вже провалюєшся в сон, але в цю саму секунду все твоє тіло ніби б'ють струмом.

  В цей час всі твої м'язи скорочуються так сильно, що тебе аж підкидає на ліжку і ти відразу ж прокидаєшся. Справа в тому, що, коли ти починаєш засинати, частота дихання різко знижується, а пульс злегка сповільнюється, м'язи розслаблені, а в сукупності подібний стан мозок помилково сприймає як передсмертне.

  Тому він і намагається тебе зараз же врятувати.

 6. Розбухання шкіри від вологості
  Розпухлі подушечки пальців грають дуже важливу роль. Вся справа в тому, що, коли організм стикається з підвищеною вологістю, він розуміє, що там може бути слизько.

  Тому шкіра на кінчиках наших пальців негайно починає перетворюватися для того щоб підвищити її зчеплення з гладкими поверхнями.

 7. Втрата пам'яті
  Втрата пам'яті часто відбувається після не найприємніших спогадів. Тому мозок назавжди видаляє ці жахливі моменти з нашої пам'яті.
 8. Гусина шкіра
  Перша і найголовніша функція пупиришек - зменшення виділення тепла через пори в нашій шкірі, за рахунок чого організму куди простіше зігрітися в несприятливих кліматичних умовах.
 9. сльози
  Крім захисної функції слизової оболонки при попаданні в око чужорідних тіл, сльози служать ще й інструментом емоційної захисту організму.

  Вчені вважають, що в стресових ситуаціях організм створює новий, дуже потужний осередок роздратування, щоб відвернути людину від того болю, яку він відчував до цього.

 10. додаткові почуття
  Насправді у людини більше почуттів, ніж 5 основних, і всі вони виконують захисну функцію.

Ми повинні бути вдячні нашому тілу за те, що воно щодня працює на нашу безпеку. Наш організм знаходиться під постійним контролем.

Тобі сподобалася ця стаття? Тоді розкажи про неї своїм друзям!