sneznoe.com

Чи можливо щастя на самотіЧи можливо щастя на самоті / взаємовідносини

Не маєш пару - значить, життя твоя погана. Багато адже впевнені, що одинокі люди нещасні і тільки мріють про відносини. Нам з дитинства нав'язують переконання про те, що наявність постійних, міцних відносин - запорука щасливого життя. Особливо для жінок. А того, хто щасливий сам по собі, прийнято вважати або не дуже здоровим, або брехуном, мовляв, прикидається.

© DepositPhotos

Чи справді люди, які вибирають бути вільними, найнещасніші тих, хто живе з партнером. Соціолог Белла де Пауло вважає, що це не більше ніж ілюзія. Редакція "Так просто!" розповість про 4 стереотипах, які, на думку Белли, змушують людей боятися самотності.

Життя на самоті

 1. "Не можуть знайти пару"
  Багатьом здається, що у самотніх людей не складається особисте життя і вони мріють зустріти другу половинку. Але згідно з соціологічними опитуваннями одинаки навмисно не знаходять близької людини і найчастіше вже були в шлюбі або тривалих відносинах.

  Цікаво те, що розлучені чоловіки висловлювали велику готовність знову вступити в шлюб, ніж жінки. Але ті представники сильної статі, хто мав чудові стосунки з друзями і сім'єю, з меншим бажанням прагнули до одруження.

  "Ми зовсім не розчарувалися в любові і не боїмося бути відкинутими. Ці стереотипи не мають до нас ніякого відношення. Ми любимо своє життя на самоті і хочемо самі вирішувати, скільки часу нам необхідно для спілкування", - говорить Белла де Пауло.

  © DepositPhotos

 2. "Страждають від самотності"
  У США проводилося дослідження, в ході якого на протязі 8 років людей запитували, чи щасливі вони. Ті, хто були самотні, а потім вступали в шлюб, відчували велику радість в перший рік після весілля. Але через рік більшість відчували себе точно так само, як і до шлюбу. Це стосувалося тільки тих людей, хто не збирався розлучатися.

  А ось ті, чиї очікування від шлюбу не виправдалися, відчували себе дуже нещасними. Тільки після розлучення і здобуття свободи, або так званого самотності, вони відчували себе чудово.

  © DepositPhotos

 3. "У них погане здоров'я"
  Серед тих, хто ніколи не одружувався і живе без партнера, 81,6% називали своє здоров'я відмінним або хорошим. Приблизно така ж цифра у одружених людей. Так що узи шлюбу ніяк не впливають на стан здоров'я і тривалість життя.

  © DepositPhotos

 4. "Одинаки егоїстичні"
  Ще один стереотип.Раз живеш сам, то характер кепський, а роки самотності перетворили тебе в егоїста. На їх фоні сімейні люди представляються надійними друзями, уважними родичами і відповідальними працівниками. Але дослідження показують, що одинаки завжди краще ставляться до своїх батьків і ближче спілкуються з братами і сестрами.

  Вони набагато частіше допомагали друзям і сусідам. Таким чином, поки одружені фокусуються виключно на себе і дітей, самотні більше відкриті світу і іншим людям.

  © DepositPhotos

Бути одному або знаходити другу половинку - особистий вибір кожного. Самотність може приносити людині негатив лише в разі, якщо йому необхідна пара, а знайти близьку людину не виходить. Тоді так, може бути і депресія, і заздрість, і занижена самооцінка на тлі відсутності другої половинки. В іншому ж випадку люди насолоджуються своєю свободою і всім, що підносить життя.

Розкажи нам в коментарях, чи згодна ти з з думкою Белла де Пауло з приводу одиноких людей. А також поділися статтею зі своїми друзями в соціальних мережах!

Фото на превью depositphotos.