sneznoe.com

Ознаки відсутності любовіОзнаки відсутності любові / взаємовідносини

Відомого психолога і філософа Анну Кірьянова багато хто знає як телеведучу, автора книг, статей, заміток і навіть віршів. Нещодавно увагу редакції "Так просто!" привернула її нова стаття на дуже делікатну і наболілу тему - відсутність любові у відносинах. Людина може побут впевнений, що відчуває любов, а насправді він байдужий. Чому так відбувається і що ж собою являє нелюбов?

Життя без любові

"До нелюбимого людині не обов'язково відчувають ненависть, виявляють явну агресію або насильство. Нелюба створюють такі умови, в яких він сам згасає і в'яне, як квітка", - описує проблему психолог. Ось кілька ознак того, як проявляється нелюбов у відносинах між людьми.

 1. роздратування
  Коли весь час говорять: "Не лізь", "Не заважай", "Відчепись від мене", "Відчепись". Звикаючи до цих фраз, ти вже боїшся лізти з обіймами, голосно сміятися або просто заговорити. Ти дратуєш навіть тим, як ти їси, п'єш, ходиш по квартирі. Тобі постійно дають зрозуміти, що ти завдаєш дискомфорт самим своїм існуванням.

  © DepositPhotos

 2. критика
  Слідом за роздратуванням тебе ще й критикують: "Не так сказав", "Не так зробив", "Не так стоїш", "Одягнув не ті речі", "Не так смієшся" і т. Д.Знижують твою значимість спорами про те, як розмовляти з кимось, думати, жити, по якій стороні дороги йти.

  На відміну від конструктивної критики, ці зауваження не несуть ніякої мотивації для поліпшення, а лише навпаки, стають джерелом постійного стресу і комплексів.

  © DepositPhotos

 3. Відсутність підтримки і захисту
  Варто лише тобі опинитися в скрутному становищі і звернутися за допомогою, як у відповідь отримуєш: "Ну ти вже дорослий, сам впораєшся", "Ти ж дівчинка розумна, знайдеш сама вихід", "Не ний, ти ж чоловік". Здавалося б, все правильно. Людина повинна вчитися самостійно долати труднощі. Але якщо ці фрази чує дитина років п'яти, то це явне нехтування з боку батьків.

  © DepositPhotos

  Без стартової підтримки і захисту з боку близьких настає відчуття покинутості і безпорадності. Не варто чекати, що така дитина буде піклуватися і співчуття до батьків в старості. Якщо чоловік не захищає свою жінку він нападок родичів, варто і мовчить, не втручаючись в конфлікт, якщо батьки не поспішають заступитися за дитину - це ознака нелюбові.

  Причина криється в спеціальному гормону окситоцину, який відповідає за почуття любові, взаємодопомоги, співчуття і підтримки.Якщо людина любить, з ким-то міцно дружить або відчуває теплі почуття, то у нього буде вироблятися окситоцин. Виникатиме бажання захищати і оберігати близької людини. Але якщо такого бажання немає, то немає і окситоцину. За тебе не заступаються, кажуть: "Сам винен!" - так проявляється нелюбов.

  © DepositPhotos

 4. жадібність
  Коли в родині скрутне фінансове становище, то, ясна річ, не до подарунків. Але якщо ти бачиш, що вистачає коштів, можливостей і ресурсів, а близькій людині шкода витрачати їх на тебе або дитини - це нелюбов. Тобі кажуть: "Навіщо тобі це?", "Обійдешся", "Досить з тебе".

  Для тих, кого ми любимо, нам не шкода нічого. Ми намагаємося зробити їх щасливими, всіляко порадувати, внести в їхнє життя комфорт. Коли нас люблять, то з нами щедро діляться. А якщо немає бажання ділитися, то нас не люблять. Ми - сторонні й чужі. Часом батьки кажуть, що люблять свою дитину, але відмовляються його утримувати. Анна Кірьянова стверджує, що в цих відносинах немає ніякої любові.

  © DepositPhotos

 5. знецінення
  Варто лише тобі поскаржитися на біль і переживання, розповісти про тривожну ситуацію на роботі, в школі чи дитячому садку, як тебе відкидають.Твоє занепокоєння вважають нісенітницею, надуманим капризом. Твої негативні емоції - це щось погане, несерйозне, не варте уваги. "Чи не скули, людям і гірше буває", "Ти придумуєш" - цими фразами відмахується не любить тебе людина.

  Він з'їсть твій відмінний обід і не похвалить. Чи не побачить прибрану квартиру, не помітить квітів у вазі, нове плаття або зачіску. Начебто і сварок ніяких немає, але і ласки теж. Без крапельки уваги зникає радість, щастя, знецінюється все, що робить людина. Шлюб без любові, Схвалення, підтримки, розуміння приречений на крах.

  © DepositPhotos

 6. невиконання обіцянок
  Обіцяють люди зателефонувати і не дзвонять, обіцяють написати і не пишуть, довго не відповідають на повідомлення. І кожен раз придумують виправдання: "Я замотався", "Був зайнятий", "Невідкладні справи". Коли їдуть гуляти з друзями, на дачу, на рибалку і не запрошують тебе з собою. Коли не цікавляться твоїм самопочуттям і здоров'ям. Коли ти просиш про допомогу в складній ситуації, потребуєш людині, а тобою нехтують - це нелюбов.

  © DepositPhotos

Жах, трагедію і біль відносин без любові найгірше переносять люди похилого віку, діти і тварини - найслабші, чутливі і беззахисні.Вони нічого не можуть з цим вдіяти, лише чекають, коли їм приділять увагу. Вони терплять, сидять смирно, плачуть в подушку, гинуть в надії на зміни.

© DepositPhotos

"Так люблю я тебе, звичайно, знову ти за своє!" - в цій фразі прозирає нелюбов. Але безпорадні люди не знають, що робити в таких відносинах. Тобі кажуть одне, а на ділі відбувається зовсім інше. Ці подвійність і токсичність врешті-решт приведуть до того, що сім'я без любові розпадеться. Не думай, що людина любить, але просто не вміє висловлювати почуттів. Немає таких людей, які не вміють дбати і виявляти почуття.

Згадай, коли тобі доводилося стикатися з черствістю і байдужістю близьких? Чи здатні ми самі в повній мірі висловити любов до близької людини? Як полюбити емоційно холодного чоловіка, гордовиту мати, небажаної дитини? Як викликати у людини повагу до себе, визнання, розуміння, щоб на цій основі з'явилася любов? Поділися своїми думками в коментарях.

Фото на превью depositphotos.