sneznoe.com

Чи потрібно зафарбовувати сивинуЧи потрібно зафарбовувати сивину /  вік

Старість всіх нас лякає, ми намагаємося відстрочити її прихід або приховати, що вона вже тут. І в цьому навіть дивного нічого немає, просто реакція людини на разючі зміни. Разом зі старістю до нас приходять сиве волосся, і найбільше з цього приводу, звичайно ж, переживають жінки. Адже і не дивно, тому що жінці, зафарбовувати сивину, можуть сказати, що молодиться не по роках, а ту, яка і не думає фарбуватися, звинуватять в тому, що перестала за собою стежити.

© DepositPhotos

І як в цьому випадку жінка повинна визначитися? Редакція "Так просто!" вирішила розібратися в цьому делікатному питанні і з'ясувати, з якого віку жінці потрібно зафарбовувати сивину і чи потрібно взагалі.

Зафарбовувати чи сивину

Перш ніж висловити хоч якусь точку зору, я хотіла б розповісти дві абсолютно різні історії про одне й те ж. Перша історія про мою тітку, у якої все життя були розкішне волосся мідного кольору. Без зайвих перебільшень, шикарна руда копиця волосся. Це завжди було її родзинкою, і, коли в 40 голову її посріблила сивина, тітка моторошно засмутилася.

Сумнівів у неї не було: фарбувати, і ніяких інших варіантів. Так вона фарбувала їх довгі 10 років.Сивини ставало все більше, мабуть, позначилися складності, які вона пережила за ці роки. До 60 її волосся стали зовсім сивим. І якось в один момент вона вирішила, що більше не буде їх фарбувати. Вона говорила, що це не природно, що це суцільний обман.

© DepositPhotos

Вона наводила приклади знаменитих жінок, які перетворили сивину в гідність. Загалом, загорілася вона цією ідеєю і почала відрощувати волосся, не фарбуючи їх. Це тривало десь півроку, потім волосся відросло настільки, що вона повністю постригла пофарбовані кінчики. Складно було сказати, що вона виглядає ефектно, сивина помітно її зістарила. Та й сама вона стала якоюсь сумною і похиленою.

Якось ми розговорилися по душах, і з'ясувалося, що вона вже не вважає цю ідею настільки вдалою. Так, це природно, але їй зовсім не подобається, як це виглядає. Вона сказала, що відчуває себе старою. А ще чоловік якось дивно до всього поставився і тільки повторює: "Але ж я любив твої волосся ..."

Ще через місяць тітка плюнула на все це, пішла в перукарню і повернула свій колір. На всі питання вона відповідала: "А що ви хочете? Я ще занадто молода для сивини. Може, коли мені буде 80 ..."

© DepositPhotos

А ось друга історія.Вона про мою бабусю, яка повністю посивіла вже в 50 і так жодного разу в житті і не пофарбувала волосся. І не через громадської думки або ще чогось, немає, вона просто щиро дивувалася, навіщо це робити. Вона постійно дорікала цим свою молодшу сестру, яка теж рано посивіла, але фарбувала волосся.

Кожен раз, як вони зустрічалися, бабуся говорила, мовляв, навіщо ці фарбування, не розумію, ти ж стара жінка, можна вже і з сивиною ходити. Вона говорила, що сивина - це зовсім не ознака старості, а просто зміна кольору волосся.

© DepositPhotos

І знаєш, ці дві історії змушують замислитися над тим, що немає ніякого універсального ради для жінок. Я ж не можу сказати, що не крась волосся або як не соромно ходити з сивиною, зафарбуй це негайно. Ми впираємося в той факт, що це особиста справа кожного. Найголовніше, щоб на це рішення не впливало якесь стороннє думка.

Якщо для тебе сивина - це ознака старості і в'янення, то сміливо йди в перукарню і крась волосся. А якщо ти думаєш, що бути сивий зовсім і не соромно, та й колір тобі подобається, адже він благородний, то залиш все, як є, і не слухай нікого. Ось і весь секрет щастя і вся відповідь.

© DepositPhotos

Головне, що потрібно усвідомити, - не соромся свого вибору. Не дозволяй сумнівам проникати в твою голову, особливо якщо вони виникають через висловлювання сторонніх людей. Ось, власне, і все, що мені хотілося сказати з цього приводу.

Якщо ж ти все ще в сумнівах, обов'язково прочитай нашу статтю про те, що думає з приводу сивини знаменитий психолог і соціолог Ештон Епплуайт. Ще одне цікаве думку.

А сама-то ти зафарбовувати сивину? Розкажи нам в коментарях, що ти думаєш з цього приводу!