sneznoe.com

Стівен Вольфрам Деякі речі з віком стають тільки краще.



Стівен Вольфрам Деякі речі з віком стають тільки краще. /  вік

Люди часто задають собі питання: який вік в житті найкращий? Діти вважають, що він настане, коду виростеш. Літні, що він припадав на дитячі роки. Відповідь на це питання не так простий, як спочатку здається. Соціологічні опитування, в залежності від віку та статі респондентів, дають на нього вельми суперечливі відповіді.

Дійсно, з критеріями такої оцінки визначитися непросто. Що саме оцінювати: стан здоров'я, кількість позитивних емоцій, професійні успіхи, якість взаємовідносин?

Вчені з Лондонської школи економіки опитали 23 тисячі осіб в Німеччині. Результати показали два піки задоволеності життям - в 23 роки і 69 років. У 23 роки це пояснюється початком кар'єри і свободою. У 69 років рівень щастя росте в зв'язку з тим, що людина йде на пенсію і більше не повинен працювати.

Дослідницька група Genius Gluten Free пішла іншим шляхом. За відправну точку взяли кількість друзів у людини. За оцінкою дослідників, в 29 років люди мають в середньому 80 друзів, а це набагато більше, ніж у представників інших вікових груп. Висновок такий: 29 років - вік, коли людина перебуває на піку своєї популярності, а значить, живе найбільш повним життям.

Спробуємо поглянути на проблему комплексно і знайти свою відповідь.Для цього доведеться оцінити складові людської особистості і їх зміна з віком.

можливості віку

Фізична форма

Для фізичної активності, яка вимагає коротких і різких сплесків енергії: біг на 100 м, штовхання ядра або метання списа, - оптимальний вік 20 років, а після 25 починається швидкий фізичний спад. Футболісти досягають піку своєї кар'єри ще раніше. Однак в видах спорту, що вимагають витривалості, наприклад в марафонському бігу, спад настає набагато пізніше.

Багато відомі атлети досягають спортивних вершин в досить зрілому віці. Так, російський чемпіон Олімпіади-2014 з санного спорту Альберт Демченко виборов титул в 42 роки. Професійні боксери Евандер Холіфілд і Джордж Форман завершили кар'єру тільки в 48 років!

У 59 років сімейний лікар Джеффрі Лайф вирішив привчити себе до здорової їжі і регулярним тренуванням. Фізичні навантаження, здорове харчування і нещадність тренера за рік змінили Джеффрі Лайфа до невпізнання.

"Зі старого товстуна я перетворився в енергійну людину", - згадує він. "Старіння може бути здоровим і красивим, - упевнений Джеффрі Лайф.- Сучасна медицина заснована на тому, щоб лікувати хвороби. А хвороба потрібно попереджати, не чекаючи, поки вона підніме свою потворну голову ".

інтелектуальні здібності

Стівен Вольфрам - програміст, фізик і математик, який створив систему комп'ютерної алгебри Mathematica стверджує, що в п'ятдесят шість років його продуктивність як вченого покращилася.

"За моїми відчуттями, багато аспектів науково-технічної продуктивності в моєму віці насправді неухильно ростуть. До цього часу мої знання збільшилися, і багато моїх кращі ідеї прийшли завдяки тому, що я встановив зв'язок між речами, які вивчав десятиліттями.

Також в цьому віці ви отримуєте більше досвіду і розуміння того, як все буде працювати. А якщо у вас є досягнення і успіхи, вони можуть додати впевненості та допоможуть рухатися вперед більш чітко, без сумнівів і коливань ".

За словами Вольфрама, для великих проривів в науці і створення абсолютно нових структур, потрібна певна точка зору, яка приходить тільки з віком.

"Звичайно, потрібно підтримувати певну форму, щоб концентруватися довго і з достатньою інтенсивністю на складні речі.Я думаю, що в чомусь я став повільніше з роками, а в чомусь - швидше.

Я повільніше, тому що знаю більше про помилки, які можна зробити, і намагаюся робити все обережно, щоб уникнути їх. Але я швидше, тому що знаю більше і можу простіше справлятися з безліччю речей. За ці роки я автоматизував все, що тільки можна, і це мені дуже допомогло ".

сексуальне життя

Склався стереотип, що пристрасті в ліжку вирують лише у 20-річних. Насправді ні сексуальне бажання, ні сексуальна активність не зменшуються істотно до середини 50 років. І навіть потім спад не настає швидко. Згідно з дослідженням, присвяченому тривалості сексуального життя, 55-річні можуть спокійно розраховувати ще на 15 або більше років щодо регулярного сексу.

Який висновок дозволяють зробити всі ці дані? Ми можемо припустити, що пік сексуального життя доводиться на 20 років, фізичної активності - на 30, інтелектуальної - на 40 і 50. Але треба розуміти, що кожен вік має свої злети і падіння. Тому визначити "золотий вік" в цілому неможливо.

Йозеф Пілатес, винахідник популярної системи вправ, був переконаний: "Ми виходимо на пенсію занадто рано і вмираємо занадто молодими. Розквіт людини має припадати на вік 70+, а старість наступати в сто років! Можна бути старим в 30 і молодим в 60, тому що кожна людина молодий настільки, наскільки гнучкий його хребет".

Можливо, молоді люди дійсно краще в деяких речах, але це не означає, що вони краще у всьому. Я, чесно кажучи, не можу визначити найкращий вік. Напевно, це той, в якому ми зараз. А як вважаєш ти?