sneznoe.com

У якому віці краще народжуватиУ якому віці краще народжувати /  вік

Планування вагітності - справа відповідальна і суто індивідуальне. Хтось хоче бути молодою мамою і вже до 40 стати бабусею, а хтось бажає приділити час кар'єрі або накопичити достатньо благ і знань, які можна передати дитині. Але недавно вчені завершили одне зі своїх досліджень і заявили, що перші пологи безпосередньо пов'язані з тривалістю життя.

© DepositPhotos

Редакція "Так просто!" розповість, в якому віці народжувати первістка, на думку вчених.

У скільки років народжувати

Ще 10 років тому всі говорили, що чим раніше народиш, тим краще і для тебе, і для дитини. Мовляв, організм молодий і з усім впорається. Нормою для народження первістка був вік 18-25 років. Далі його продовжили до 28 років, а потім зрушили ще трохи - 21-30 років. А ось вагітних жінок за 30 в наших пологових будинках часто називають старородящими.

© DepositPhotos

Але недавно дослідники з Португальського університету Коїмбра заявили, що жінки, які вперше народжують в 30 і більше років, довше живуть. Вони порівняли тривалість життя жінок, які народили в 20 років і тих, хто завів дитину після 30-ти. Найважливіший висновок, до якого прийшли вчені, полягає в тому, що чим пізніше жінки народили першу дитину, тим довше вони залишалися зовні молодими і прожили більше років.

© DepositPhotos

Також жінки, які народили первістка в 30 і більше років, менш схильні до старечого слабоумства. А в журналі Menopause були опубліковані результати ще одного дослідження, яке показало, що в ДНК матерів, які народили після 33 років, є певні маркери, які відповідають за довголіття. У ДНК молодих мам таких маркерів немає. Але при цьому вчені не можуть сказати, чому так відбувається.

© DepositPhotos

Деякі психологи та соціологи вважаю, що мами після 30 мають більш стабільною психікою, тому їхня нервова система менше страждає. Інші ж кажуть, що пізні мами більш успішні і утворені, тому можуть дозволити собі якісний спосіб життя, що знову-таки впливає на довголіття.

© DepositPhotos

Ми ж думаємо, що все дуже індивідуально. Народжувати потрібно тоді, коли ти відчуваєш себе готовою до цього. А вік ролі не грає, головне - щоб здоров'я дозволяло. Звичайно, вікові рамки давно змістилися і вже 40-річних жінок ніхто не називає безперспективними бабусями, як це було років 30 тому. Але 20-річні дівчини можуть в нашому столітті мати всі блага і мати потрібними для життя знаннями.

© DepositPhotos

Але є і ті, хто вважають, що материнство старить жінку гірше сигарет і алкоголю.

А в якому віці на твою думку найкраще народжувати первістка? Розкажи нам в коментарях і поділися статтею зі свої та друзями в соціальних мережах!

Фото на превью depositphotos.