sneznoe.com

Як не дати себе обдурити 15 хитрощів супермаркетів, про яких ти й не підозрював.Як не дати себе обдурити 15 хитрощів супермаркетів, про яких ти й не підозрював. / покупки

Ти ніколи не думав про те, що маркетологи, виробники продуктів, власники і працівники супермаркетів всіляко намагаються нас обдурити і продати непотрібний товар? Вони дуже хороші психологи і їм відомі наші звички, рефлекси, а іноді навіть і думки.

Супермаркети прекрасно знають, як продати непопулярний товар або як змусити тебе купити в 5 разів більше, ніж ти розраховував. Заходячи в великі магазини самообслуговування, покупець завжди витрачає набагато більше грошей, ніж він розраховував. Так в чому ж полягає механізм маніпулювання людьми?

Прийоми супермаркетів

 1. парні продукти
  Супермаркет робить вибір за тебе, розміщуючи такі продукти, як пиво, риба, чіпси і горішки поруч, щоб у тебе пропала потреба пошуку.

 2. сімейні упаковки
  Виробники змушують тебе думати, що ти зекономиш, якщо купиш мішок перців або 5-кілограмову упаковку морозива, але вони просто хочуть, щоб ти купував набагато більше, ніж ти зможеш з'їсти.

 3. Пошук необхідного
  Всі основні типи продуктів в магазині розкидані в різних його частинах: молоко в одному відділі, м'ясо в іншому, хліб в третьому і так далі.Саме тому ти часто купуєш масу непотрібних речей і витрачаєш більше грошей, ніж розраховував.

 4. Стара добра розкладка
  Продукти, які супермаркети хочуть продати, зазвичай лежать на рівні очей, а ті, які і так добре продаються, - вище або нижче, ну а на нижніх полицях можна побачити товар, здатний зацікавити дітей.

 5. "Мені потрібно заповнити її!"
  Чим більше супермаркет, тим більше його візки. Катаючи їх по рядах, покупці підсвідомо бажають заповнити їх доверху. Дослідження показують, що великі візки змушують нас купувати на 19% більше.

 6. вузькі проходи
  Це зроблено спеціально для того, щоб покупець, блукаючи по вузькому проходу, міг одночасно бачити товар як з лівого, так і з правого боку ряду.

 7. За нами стежать
  Супермаркети всіляко намагаються перетворити звичайних покупців в постійних. Для цього вони видають різні дисконтні карти, які будуть зобов'язувати тебе ходити саме в цей магазин, адже у тебе є в ньому знижка.

 8. Безкоштовні пробники
  Вони можуть змусити покупців придбати товар, який вони тільки що продегустували, тому що пробувати дають тільки якісні продукти.

 9. Красиві стенди з продуктами
  Коли покупець бачить такий стенд, він сприймає ці продукти, як акційний товар, хоча це просто красиві полки з продуктами, які супермаркет намагається просувати.

 10. імпульсивні покупки
  Один з найпотужніших інструментів, який використовують супермаркети, - це полки біля кас. Всі, хто стоять у черзі, розглядають розташовані поруч батончики і жуйки і часто беруть їх з полиць.

 11. "Свіжі продукти
  Щоб надати овочам і фруктам свіжий вигляд, працівники магазину обприскують їх водою.

 12. запах продажу
  Аромат свіжого хліба або іншої готової продукції одурманює покупців і змушує їх купувати більше і більше.

 13. Стратегічний вибір музики
  У магазинах зазвичай грає тиха і повільна музика, щоб вселити покупцям почуття спокою і впевненості. Якби в магазині грала швидка ритмічна музика, покупці б отоварювалися набагато швидше і миттю покидали магазин, що власникам супермаркетів зовсім не вигідно.

 14. Зрадницькі жовті цінники
  Коли покупець бачить жовтий цінник, він думає, що заощадить, і чим більше перекреслена ціна, тим він в цьому впевненіше.Але часто супермаркети навіть не думали продавати товар за "старими" цінами.

 15. Очищені і миті фрукти і овочі
  Лінь точно такий же двигун торгівлі, як і реклама. Дослідження доводять, що миті і очищені овочі коштують в рази дорожче оригінального сирого продукту.

Знаючи ці хитрощі, ти більше не будеш купувати всяку маячню. І не забувай, що ходити по магазинам треба тільки ситим, інакше твій шлунок і відчуття голоду теж допоможуть тобі здійснювати імпульсивні покупки!