sneznoe.com

Чарівне правило двох хвилин! Так ось в чому секрет успіху ...Чарівне правило двох хвилин! Так ось в чому секрет успіху ... / мотивація

Чи знайома тобі ситуація, коли накопичилося багато справ, а бажання їх відразу виконати зовсім немає? "потім зроблю"- ось головний рятівник в такій ситуації. Якщо дізнаєшся себе, значить до тебе в гості завітала прокрастинація - тобто банальне відкладання роботи на потім!

Тільки не плутай її зі звичайною лінню. лінь - це коли ти просто не бажаєш нічого робити і навіть не переживаєш з цього приводу. У випадку з прокрастинація ти усвідомлюєш важливість справи, але не поспішаєш його виконувати, адже немає настрою, не з тієї ноги встав, не ті зірки або планети не зійшлися ...

В результаті постійного відкладання справ погіршується самопочуття, знижується рівень життєвої енергії, людина стає дратівливою і дуже нервовим. З цим пора боротися! На щастя, існує дуже простий спосіб, як побороти прокрастинація. Називається він "Правило двох хвилин".

Про цю техніку писав Девід Аллен у своїй книзі "Як привести справи в порядок. Мистецтво продуктивності без стресу". Також популяризує подібну стратегію, яка допомагає завершувати справи до кінця і одночасно виробляти хороші звички, Бізнесмен, спортсмен і фотограф-мандрівник Джеймс Клір.Ці люди вміло практикують "Правило двох хвилин", але тепер черга дійшла і до тебе!

Суть правила проста: безліч завдань, які ми відкладаємо на потім, дуже легко зробити в даний момент. Тобі необхідно лише час, причому дуже короткий - всього дві хвилини. Так що роби!

Правило двох хвилин

 1. Якщо виконання завдання займає менше двох хвилин, виріши її прямо зараз
  Насправді, багато чого можна здійснити відразу ж. Витерти пил, полити вазони, привітати друга з днем ​​народження - навіщо такі дрібні завдання відкладати на потім? Потім не буде часу ... Якщо зі справою можна впоратися за все за дві хвилини і менше, то дій зараз! Якщо довше - хоча б внеси в список справ, які можна виконати трохи пізніше.
 2. Всі нові починання повинні займати не більше двох хвилин
  Якщо починаєш нову звичку, це повинно зайняти менше двох хвилин. Ні, мова не йде про те, щоб досягти мети за такий короткий час! Але двох хвилин буде достатньо, щоб просто почати діяти.

  Нові звички важко виробити відразу. Дві хвилинки для початку, потім трохи більше - і поступово ти придбаєш бажаний навик.

 3. Двохвилинний старт для великої мети
  За тією ж схемою діє правило, коли мова йде про нові завдання. Звичайно, за 120 секунд ти їх відразу не здійсниш, але покладеш початок до дії. Пройде дві хвилини - і ти навіть не помітиш, як втягнувся в нову справу! Такий маленький старт допоможе тобі продовжувати рухатися до поставленої мети.

Нехай не буде тобі "Правило двох хвилин" рішенням всіх проблем - це просто зручна методика, яка допоможе тобі спростити робочий день. Застосовуючи правило на практиці, ти будеш більше встигати. Що вже говорити про підвищення твоєї особистої ефективності!

Помітив, що хтось із твоїх друзів не поспішає виконувати заплановані справи, - так поділися з ними цією порадою. Тільки, як за правилом, зроби це протягом двох хвилин!