sneznoe.com

Зловісний продукт руйнує мозок і забирає пам'ять! Обмеж його вживання, що не затягуй.Зловісний продукт руйнує мозок і забирає пам'ять! Обмеж його вживання, що не затягуй. /  Медицина

Я дуже люблю солодке, і мені складно відмовитися від вживання солодких продуктів. Не раз у мене виникало питання - чому це бажання з'їсти щось солоденьке виникає раптово? І чому з'їсти солодкість хочеться негайно?

Відповіді прийшли самі собою - в минулому році під час Великого поста я повністю відмовився від вживання цукру. Тепер я знаю, що цукрова наркоманія - не вигадки ...

шкода цукру

Цукор - природна нагорода організму. У неврології вся їжа вважається природною винагородою організму. Щоб вижити, древній людина потребувала їжі, сексі і комфортному середовищі проживання. Тому виник механізм, завдяки якому задоволення природних потреб стало приносити людині задоволення.

Якщо приємно - це хочеться повторювати ще і ще. Людство еволюціонувало, але механізми задоволень не змінилися - мозок працює за принципами, які сприяють виживанню в жорстокому світі.

Як думаєш, чому ти любиш за ще одним шматочком шоколадного торта? Так, це дуже смачно, але якби не хитрий мозок, у тебе б не було бажання покуштувати десерту ще - тіло вже наїлося. Поїдання торта доставило тобі масу приємних вражень, в мозку виробився гормон задоволення - дофамін, і він посилає сигнали прямо в кору головного мозку: потрібно більше солодкого, це добре.

Ось така примітивна схема, але як чудово вона працює! Мозок запам'ятовує продукти, які викликали в тебе найприємніші відчуття і змушує тебе вибирати такі ж. На жаль, корисна їжа і смачна їжа - не завжди одне і те ж.

Десять років тому було підраховано, що середній американець вживає близько 22 чайних ложок цукру в день. Це цілих 350 додаткових калорій! Не дивуйся такій статистиці: підраховано не тільки чистий цукор, який додається в чашку чаю або кави.

Сучасний світ вже не може обійтися без постійного додавання цукру в різні продукти харчування - для посилення смаку і збільшення терміну зберігання їжі. Ти можеш навіть не здогадуватися про високий вміст цукру в певному продукті, але він там буде присутній. Цей додатковий цукор дуже підступний - він викликає звикання і залежність, порівнянну з наркотичною.

нікотин, Кокаїн і героїн - рідні брати цукру. Цукор так само викликає толерантність, як небезпечні наркотики, - тобі завжди хочеться збільшити дозу солодкого для того, щоб досягти бажаного ефекту.

Що сталося зі мною, коли я перестав їсти цукор? Мені довелося пережити жахливу ломку, я відчув себе залежним людиною. Мені було реально погано, я став дратівливим, імпульсивним, мої думки зводилися до того, що потрібно дістати солодке.

Мозок голодував і бив на сполох - мені хотілося їсти більше їжі, ніж зазвичай, щоб компенсувати відсутність цукру в раціоні. Мене переводила спрага, я поводився не так, як зазвичай. Те, що відбувалося з моїм організмом, змусило мене задуматися всерйоз. Як позбутися від толерантності до цукру? Навіщо мені це треба?

Через місяць мої смакові відчуття змінилися, я став відчувати смаки різних продуктів більш повно. Коли я спробував шоколадку після тривалої перерви, мені здалося, що це - нестерпно солодко.

Моє здоров'я покращився, я схуд, травна система стала відмінно працювати. На своєму прикладі я переконався в тому, що краще вчасно схаменутися і припинити дії, які шкодять організму.

Зайва вага, Проблеми з роботою внутрішніх органів, передчасне старіння, Діабет - все це згубні наслідки передозування цукру. Спробуй поекспериментувати зі своїм харчуванням - відмовся від цукру на деякий час. Місяці тобі вистачить, щоб усвідомити всю серйозність влади цукру над тобою.

Задумайся про цукрову наркоманії, поки не пізно. Не дозволь цукру зіпсувати твоє здоров'я!