sneznoe.com

Як вижити, працюючи цілий день за комп'ютером? Секрети, які допоможуть тобі зберегти здоров'я.Як вижити, працюючи цілий день за комп'ютером? Секрети, які допоможуть тобі зберегти здоров'я. / Комп'ютери

Комп'ютер - невід'ємна частина сучасного життя. За екраном монітора ми проводимо величезну кількість часу. Особливо, якщо того вимагає робота. Час перебування середньостатистичного працівника інтелектуальної праці за комп'ютером досягає 8-12 годин! Це вбивча статистика.

Тільки здається, що таке проведення часу безпечно для організму. Адже це не важка фізична праця, коли вагони треба розвантажувати і травмувати тіло або хімією на виробництві дихати. Але нажаль. Сидяча робота за комп'ютером дуже шкідлива для всіх систем організму. Наслідки дадуть про себе знати через деякий час, і ти жахнешся ...

Може, краще уникнути проблем зі здоров'ям, попередивши їх? В цій статті "Так просто!" дасть тобі слушні поради.

Вправи для очей

Що першим приходить на розум, коли говорять про шкоду комп'ютера? Правильно, всім відомо, що очі - № 1 в групі ризику. Коли ти дивишся в монітор, твої очі знаходяться в статичному положенні. Це означає, що очні м'язи відвикають тренуватися, і зір неминуче падає. Ти забуваєш моргати, концентруючись на інформації, яку спостерігаєш на екрані.Рогівка очей пересихає, що сприяє розвитку різних інфекцій, виникають різі в очах.

По-перше, обов'язково відпочивай кожні 30-40 хвилин роботи. І не забувай робити під час відпочинку легкі, але ефективні вправи:

 1. "Близько-Далеко". Підійди до вікна. По черзі фокусується погляд на близькій предметі - наприклад, на своєму пальці, і на віддаленому - на будинку навпроти. Постарайся розташувати палець так, щоб він знаходився майже на одній лінії з віддаленим предметом, так, щоб практично не доводилося переводити погляд.
 2. "Чудове обертання". Дивись прямо перед собою. Потім зроби кілька рухів очними яблуками "наліво - вниз - направо - вниз - направо". Потім - серія аналогічних рухів туди-сюди по верхній дузі.
 3. "Заплющила очі". Кілька разів дійсно сильно замружся. Так, це дуже корисно.

Під час цих чарівних вправ твої очі відчують себе краще завдяки посиленому кровопостачанню, регулюванню очного тиску і розминці відповідних м'язів. Спробуй, і відчуй результат відразу.
Гарна ідея - частіше моргати, коли перебуваєш перед монітором. Пам'ятай про освітлення: воно не повинно бути занадто яскравим, але і в темряві працювати не варто.

А ти знав, що розглядання модних колись стереокартінок дуже корисно для очей? До того ж це цікавіше звичайних вправ. Згадай дитинство - тут ховається рожева пантера.

Розглянь уважно цей орнамент, а очі тим часом відпочинуть.

Запропонуй співробітникам розважитися з користю для здоров'я.

Вправи для спини

Перейдемо до спини. Хто не стогнав від болю в попереку після робочого дня, той справжній щасливчик, яких мало. Хребет - стрижень нашого тіла, і як же він страждає від постійного сидіння за комп'ютером! Занадто високий або занадто низький стіл, так само як і незручне крісло, загрожують твоєї спині і шиї серйозною бідою.

Перше і найголовніше правило - працювати за комп'ютером має бути зручно. Вибери нормальний, відповідний тобі по висоті стіл і крісло, в якому комфортно себе почуваєш. Ноги не повинні бовтатися, лікті повинні спиратися на стіл. Дотримуючись це просте правило, ти врятуєш себе від м'язових болів, викривлення хребта та інших принад офісної роботи.

Вправи для тіла необхідні не менше, ніж для очей. Щогодини вставай і розминати, ніякої ліні! Крім того, що це дуже корисно, розминка підвищить і твою працездатність.

 1. "Птах розправляє крила". Встань, ноги разом, руки вільно висять уздовж корпусу. Піднятий навшпиньки, одночасно прогинаючи спину вперед в грудному відділі і відводячи руки трохи назад, а також намагаючись повернути кисті долонями назовні. Повтори кілька разів. Дане вправа призначена насамперед для тих, хто має схильність сутулитися. Воно розминає м'язи спини і змушує хребет випростатися.
 2. "Маятник навпаки". Дана вправа можна виконувати як стоячи під час перерви, так і сидячи в кріслі, на хвилинку відірвавшись від роботи з клавіатурою. Зчепивши пальці рук перед собою так, щоб долоні дивилися назовні. Підніми зчеплені руки над головою, потягніться. Роби нахили в сторони так, щоб торс відхилявся від вертикалі, але тазовий пояс залишався нерухомий.
 3. "Гра плечима". Посувай плечима. Кілька разів піднімай кожне плече окремо, потім - обидва разом, рух схоже на звичайне знизування плечима. Посувай спочатку одним, потім іншим плечем вперед назад. Спробуй посувати двома плечима одночасно (одне вперед, інше назад).
 4. Тепер для бажаючих - найскладніше: обертання плечима. Спробуй покрутити кожним плечем так, щоб лікоть залишався більш-менш нерухомим.Вийшло? Якщо так, то спробуй обертати плечима в протилежних напрямках: праве - вперед, ліве - назад, і навпаки.

Вправи для кистей рук

При тунельний синдром після довгої роботи за комп'ютером ниє зап'ясті і зводить кисті. Якщо цей процес запустити, наслідки можуть бути плачевними. Виникає порушення як чутливих, так і рухових функцій, які забезпечує серединний нерв. Кисть втрачає чутливість, мускульну силу, точність рухів. Сильні болі змушують відмовитися від роботи з комп'ютером іноді на довгий термін.

Пам'ятай, що кисть і передпліччя повинні по можливості розташовуватися на одній прямій. Кращий спосіб для цього - спеціальний килимок для миші, який комплектується окремої подушечкою під зап'ястя, що переміщається на роликах.

Кожні 10 хвилин розминай руки, знімаючи їх з миші і клавіатури. Дуже добре давати кисті альтернативну фізичне навантаження, наприклад, за допомогою кистьового еспандера або декількох корисних вправ.

 1. "Струшування". Простягни руки прямо перед собою, розслаб кисті. Обережно помахує розслабленими кистями вгору-вниз.
 2. "Згинання кисті". Поклади руки перед собою.Піднімай і опускай кисті вгору-вниз плавно, намагаючись розім'яти, потягнути кистьові м'язи. Потім зроби такі ж плавні, тягнуть руху кистями вліво-вправо.
 3. "Обертання". Поклади руки перед собою долонями вгору. Вращай кистями прямо перед собою спочатку всередину, потім назовні, намагаючись допомагати обертанню пальцями.

Позбавляємося від втоми

А що ж нервова система? Адже вона така вразлива зараз поголовно у всіх. Страждає вона, коли ти безвідривно зависає перед монітором? Відповідь - страждає, причому дуже сильно.

Синдром хронічної втоми - відома тема. Цей синдром заслужено називають бичем сучасної цивілізації. Його суть в тому, що з часом людина, робота якого пов'язана зі значними нейропсихологічні і емоційними навантаженнями, починає відчувати швидко виникає втома, проти якої навіть повноцінний відпочинок стає неефективний.

Надзвичайно інтенсивна концентрація уваги, що виникає при тривалій роботі з комп'ютером, Є активною передумовою для виникнення цього неприємного синдрому. Механізм його до кінця не вивчений, однією з робочих гіпотез є порушення обміну магнію в організмі внаслідок розлади регуляції з боку нервової системи.

Симптоми, супутні синдрому, - болі в м'язах, горлі, суглобах, збільшення лімфовузлів - часто на початкових стадіях визначаються як ознаки іншого захворювання.

Щоб уникнути цього патологічного стану організму, потрібно вчасно обстежитися у всіх найважливіших лікарів - невропатолога, ендокринолога та психолога. Відпочивай на природі і правильно харчуйтеся. Не забувай про регулярних заняттях спортом. Всі методики, пов'язані з релаксацією, підуть тобі на користь. Відвідуй виставки, ходи в театр, гуляй з тваринами і дітьми.

Вся справа в тому, що комп'ютер - лише засіб. Він допомагає нам працювати і розважатися, але навколишній світ нам життєво необхідний, така природа людини.

Сподіваюся, ця інформативна стаття допоможе тобі стати здоровішими і раціонально підійти до питання роботи за комп'ютером. Не забувай про ці корисних радах по правильній роботі за комп'ютером. Розкажи всім про них, нехай твої друзі теж бережуть своє здоров'я, воно безцінне!