sneznoe.com

Багато років відпрацював за барною стійкою! Простий спосіб зробити будь-який напій більш ...Багато років відпрацював за барною стійкою! Простий спосіб зробити будь-який напій більш ... / коктейлі

"Лід - душа коктейлю", - кажуть досвідчені бармени. Будь-який алкогольний напій з великим шматком прозорого льоду здасться смачнішим, і пити його буде естетично приємніше. Адже алкоголь це не тільки і не стільки "ефект", скільки процес, атмосфера та спілкування.

© DepositPhotos

прозорий лід

Ти коли-небудь помічав, що лід, що подається в ресторанах, прозорий, а кубики, які ти дістаєш з формочок свого холодильника, каламутні і білі?

Як зробити прозорий лід в домашніх умовах? Не вір, якщо тобі скажуть, що досить прокип'ятити або відфільтрувати воду. Чи не допоможе навіть використання дистильованої води.

Справа в тому, що, як би ти не старався очистити воду від домішок, в ній все одно залишиться один компонент, відмінний від Н2O. Це повітря.

За своєю природою замерзающая вода прагне сформувати чітку кристалічну структуру. При цьому вона виштовхує захоплений повітря і домішки подалі із зони замерзання.

У лотку для льоду цей процес відбувається з усіх боків кубика. Остання частина, яка замерзає, - це центр, і саме він виходить каламутним і заповненим бульбашками повітря.

А чи потрібен нам абсолютно прозорий лід? У чому його перевага перед звичайним каламутним льодом з силіконових формочок?

По-перше, у зв'язку з відсутністю бульбашок повітря прозорий лід тане повільніше, ніж зазвичай, в результаті чого твої напої довше залишатимуться холодними.

По-друге, оскільки прозорий лід тане повільніше, це означає, що твій напій буде повільніше розбавлятися водою і довше збереже свій насичений смак.

Ну і великий шматок чистого льоду сам по собі є прикрасою коктейлю. Величезний прозорий куб льоду, втиснутий в "олд фешн", буквально вичавлює собою порцію віскі або рому, - це круто.

Як приготувати кристально чистий лід будинку

Можна, звичайно, купити генератор льоду, В якому виходить дуже чистий і прозорий лід, але він займає в барі пристойно місця і коштує від 15 тисяч рублів.

Кращий спосіб отримати кришталево чисті кубики льоду - так зване спрямоване замороження.

Вам знадобиться

 • невеликий переносний автохолодильник для продуктів
 • ємність для води, яка вільно увійде в автохолодильник
 • фільтрована вода
 • довгий зубчастий ніж

Інструкція

 1. Налий фільтровану воду в ємність і помісти її в переносний холодильник.
 2. Залиш автохолодильник на 20-30 годин в морозильній камері.Його кришка повинна весь цей час залишатися відкритою.
 3. Вода в цьому випадку замерзає направлено, тобто зверху вниз, адже стінки і дно ємності ізольовані, і тільки зверху вода охолоджується досить сильно, щоб замерзнути.
 4. Тепер найскладніше - стежити за процесом. Кожні кілька годин потрібно перевіряти, наскільки глибоко промерзла вода. Важливо не чекати того, щоб вода замерзла повністю. Потрібно щоб замерзло тільки дві третини води, але ці дві третини будуть прозорими і без бульбашок.
 5. В ідеалі потрібно виставити температуру морозилки на досить високу - від -1 до -3 градусів, щоб процес був максимально поступовим і повільним.
 6. У підсумку виходить чистий лід.
 7. Якщо повністю заморозити воду в ємності, то в нижній частині льоду скопляться все бульбашки.
 8. Такий лід теж можна використовувати, потрібно всього лише відокремити каламутну частина гострим ножем. Перш ніж це зробити, намочи ніж в гарячій воді.
 9. Поклади кристально чисту частину на обробну дошку і розріж її на кубики бажаного розміру.
 10. Залишається насипати отримані шматки льоду в келих для коктейля і насолоджуватися отриманим результатом.

Цікавий факт: сфери мають найменшу площу поверхні по відношенню до обсягу, що робить шматочки льоду саме такий,а не кубічної форми ідеальними кандидатами для охолодження напоїв.

Лід - це один з інструментів створення гарного настрою шляхом приготування коктейлів, а гарного настрою повинно бути багато. Зроби собі коктейль і додай в нього великий кубик прозорого льоду. Приємного відпочинку!