sneznoe.com

У російської літератури закінчився термін придатності, - вважає Олександр НевзоровУ російської літератури закінчився термін придатності, - вважає Олександр Невзоров /  книги

З кожним роком люди читають все менше. Як і раніше впивається книгами старше покоління, яке виросло в епоху без Інтернету. А кожне нове віддає перевагу фільмам і музиці, а не літератури.

Чому так відбувається, намагався розібратися і російський журналіст Олександр Невзоров в своїй роботі "У російської літератури закінчився термін придатності".

Корисна література

"Ми чуємо плач чиновників, чорносотенців і філологічних дам - ​​вони дуже жалкують, що діти не читають".

"Ніхто не задався питанням: а що, власне кажучи, цим дітям читати? Класику? А чому її треба читати? Чому треба вживати продукт, у якого явно закінчився термін придатності? Чому до сих пір ніхто не хоче називати речі своїми іменами?"

"Богоискательских істерика Достоєвського має до сьогоднішнього дня такий самий стосунок, як шумерські глиняні таблички. Пафосне, болісне, багатослівне фентезі Толстого про війну 1812-го теж своє віджило. У цьому жанрі з'явилися зразки і цікавіше. Тема багаторічних предсовокупітельних мук самок в крінолінах теж сьогодні особливого інтересу не представляє ".

"Звичайно, існують якісь максимально впливові зразки культури.У трилогії Толкіна найкраща сучасна література зварилася, як в казані. Але Толкін не сильно пропагується, тому що всі бояться простий і очевидною аналогії з Мордором ".

"Взагалі, що таке сьогодні духовність? Духовність - це не знання астрономії, астрофізики і літератури, це повне невігластво в питаннях молекулярної біології, фізіології, структурної геології".

"Колись російська література була дуже актуальною, чому сьогодні особливо безглузда, тому що мовна і світоглядна картина світу змінилася повністю. Вся російська література має виразний, нав'язливий, великодержавний підтекст з культом солдафонів. Чи є в цьому хоч би виховний ефект? Він нульовий . Сьогодні це особливо добре помітно ".

"Діти відмовляються читати, і вони в цьому абсолютно праві, і треба їм в цьому допомагати. Вустами дитини глаголить істина. Не треба змушувати дітей читати. Треба зізнатися, що читати їм в загальному нічого".

Невзоров по-своєму правий. Але де в чому ми все-таки дозволимо собі з ним не погодитися. Художня література як джерело натхнення просто безцінна. Інша справа, що до її вибору треба підходити вибірково.

користь літератури полягає в тому послевкусии, яке вона справляє на читача. Якщо його не залишається, швидше за все, книга погана. Або читач занадто великий гурман.

Можливо, те, що наші бабусі і дідусі отримували тільки з книг, сучасне покоління навчилося черпати з інших джерел. Тому зараз і читають набагато менше ...

А як вважаєш ти? В чому причина?