sneznoe.com

Це засіб немов жива вода для моїх орхідей ... Цвітуть як ненормальні!Це засіб немов жива вода для моїх орхідей ... Цвітуть як ненормальні! / Ідеї

Янтарна кислота - давно відомий і застосовуваний людством антиоксидант, який чудово регулює кислотний обмін, позбавляє від похмілля і навіть застосовується хитрими жінками для боротьби зі нещасливими зморшками. Але сьогодні бурштинова кислота знадобиться не тобі, а домашнім улюбленицям - красуням орхідей. Виявляється, для них цей аптечний препарат як жива вода!

Кислота надає стимулюючу дію на всі структури рослини, сприяє щедрому і тривалому цвітінню. Одним словом, незамінна помічниця всіх квітникарів! А тому редакція "Так просто!" ділиться простий хитрістю, яка змусить домашні орхідеї цвісти цілий рік.

Янтарна кислота для орхідей

Орхідея - квітка королівський, але шалено примхливий. І хоч продавці в квіткових крамничках твердять, що домашній фаленопсис радує цвітінням круглий рік, при неправильному догляді тобі пощастить милуватися лише листям. І тут на допомогу квітникарю-любителю прийде бурштинова кислота!

Безбарвна кристалічна речовина, що міститься в бурштині, бурому вугіллі і живих організмах, надає м'яку стимулюючу дію на всю рослину, допомагаючи йому рости. На відміну від більш важких магазинних добрив і фітогормонів, бурштинова кислота не впливає на фізіологію рослини, але збуджує у нього незвичайний апетит, діючи на зразок вітамінів.

Користь бурштинової кислоти

 1. Янтарна кислота прекрасно реанімує орхідеї після перенесеного стресу, наприклад, пересадки або транспортування.
 2. Регулярне застосування Янтарка збільшує тривалість цвітіння в рази.
 3. Кислота стимулює коренеутворення і активізує процес вкорінення живців.
 4. Кислота незамінна і при реанімації після впливу занадто високої або низької температури, адже прискорює процес відновлення листя і стебел.
 5. Застосування бурштинової кислоти підвищує стійкість орхідей до несприятливих умов.
 6. Кислота допомагає листю насититися хлорофілом вдосталь, а це забезпечує інтенсивний ріст.
 7. Крім позитивного впливу на саму рослину, бурштинова кислота підвищує і якість грунту: покращує мікрофлору, руйнує токсичні речовини, прискорює засвоєння орхідеями інших добрив.

Як приготувати розчин для добрива

Янтарна кислота продається як в таблетках, так і у вигляді порошку.Відповідно, спосіб приготування розчину буде залежати від форми використовуваного препарату.

 1. Якщо для приготування розчину ти використовуєш таблетки янтарної кислоти, тоді 1 таблетку необхідно розвести в 1 л води кімнатної температури. Причому, спочатку таблетку розводять в 200 мл до повного розчинення, а потім додають рідину. Підживлення для орхідей готова!
 2. Препарат у вигляді порошку розводять з розрахунку 1 г препарату на 1 л рідини.

Важливо! Такий живильний розчин для підгодівлі орхідей придатний протягом 2-3 днів після приготування. Після закінчення терміну зберігання добриво втрачає всі корисні властивості.

способи використання

 1. полив
  Якщо орхідея розташовується в зручному місці без протягів і не під палючим сонцем, полив квітки можна проводити в будь-який час доби. В іншому випадку рекомендуємо поливати рослину вранці, щоб до вечора воно підсохли.

  Поливати слід за допомогою маленької лійки: живильна рідина повинна надходити неспішно, поступово заповнюючи всю поверхню грунту. Коли розчин почне витікати через донні отвори, полив слід завершити.

 2. Догляд за листям
  Протирати листя орхідеї бажано вранці або в денний час доби. У розчині янтарної кислоти змочи шматок бавовняної тканини або ватний диск і починай протирати листя, уникаючи підстави пластин. Можна протирати лише з внутрішньої сторони, можна з обох. Щоб прибрати надлишки препарату, через два дня дбайливо протри листя звичайною водою.
 3. Догляд за кореневою системою
  Обробка коренів, як правило, здійснюється перед пересадкою орхідеї. Для стимуляції росту кореневої системи замочи коріння рослини в розчині янтарної кислоти на 30 хвилин. Якщо рослина потребує негайного відновлення, залиш коріння в розчині на 2-2,5 години.

  Після замочування ретельно просушити коріння, а потім приступай до пересадки квітки. Після такої живильної процедури зростання коренів помітно активізується, а на квітконосах швидко сформуються нові паростки.

 4. Реанімація орхідеї без коренів
  Щоб уберегти рослину від загибелі, його пагони і листя необхідно щодня обприскувати концентрованим розчином янтарної кислоти (4 таблетки на 1 л рідини), бажано вранці. Обприскувати рослини з пульверизатора і не бійся переборщити - квітка візьме рівно стільки, скільки йому необхідно.

І найголовніше - обробляти орхідею розчином янтарної кислоти слід не частіше 1 рази в 20-30 днів.Застосовувати добриво постійно недоцільно, адже квіти просто не в силах поглинути більшу кількість підгодівлі. Використовуй це копійчане добриво регулярно, і тоді домашня красуня віддячить тобі пишним і тривалим цвітінням.

Зберігай цю корисну статтю, а в коментарях обов'язково розкажи, як ти балуєш свої кімнатні орхідеї.