sneznoe.com

Ось чому досвідчені антиквари влаштовують цілу полювання за цією річчю!Ось чому досвідчені антиквари влаштовують цілу полювання за цією річчю! /  гроші

Бабуся моєї подруги була дуже бідна, проте залишила їй у спадок цю річ. Зо два десятки років штучка зберігалася на горищі, ніхто не підозрював про її цінності. А адже саме завдяки звичайній старої швейної машинки подруга здійснила свою мрію і поїхала в Париж!

Швейна машинка старого зразка

Сучасне покоління навряд чи зможе здогадатися, що ж знаходиться всередині цього вантажного дерев'яного скриньки. Зате людям старшого віку він говорить багато про що.

Так-так, саме в таких футлярах колись продавалися і зберігалися швейні машини, Виготовлені Подільським механічним заводом. Думаю, років тридцять тому такі були мало не в кожній родині.

У мене в будинку теж була така машинка, пам'ятаю, як довго я могла милуватися витіюватими візерунками, якими був витончено розписаний металевий корпус. Кажуть, що на кожній моделі ці зображення зовсім різні.

Зараз швейні машинки виглядають зовсім по-іншому і більше нагадують шматок пластика, ніж твір мистецтва, а шкода.

свою історію подільські швейні машини ведуть ще з дореволюційних часів, а їх прототипами стали вироби знаменитої фабрики "Зінгер".Стиль модерн, властивий той час, впливав навіть на найпростіші речі, і виробники намагалися прикрашати предмети самим незвичайним чином.

Ісаак Зінгер, перший виробник такого роду виробів, взявся за вдосконалення швейних машинок через висів над ним боргу, і всього за 11 днів на світ з'явилися перші "Зінгер". У далекому 1851-го продукція цієї американської фірми була вже відома по всьому світу. А незабаром компанія Зінгера перетворилася в одного з найбільших виробників швейних машин.

До початку XX століття ситуація змінилася. Постачати в Росію швейні машинки з Америки стало економічно невигідно, адже з'явилося безліч конкурентів, що пропонують схожі вироби за меншу ціну. Тоді керівництво компанії "Зінгер" вирішило заснувати виробництво швейних машинок в Підмосков'ї.

Для цього була викуплена земля в маловідомому тоді ще місті Подольську, і за порівняно невеликі гроші побудували завод, а наявність поблизу залізниці сприяло небувалого успіху справи. Адже це в рази полегшувало доставку товару в різні куточки країни!

Новий завод стрімко набирав обертів.За порівняно короткий термін "Зінгер" з міста Подольськ став одним з найбільших в Європі. Перед початком Першої світової війни фабрика випускала 600 000 швейних машинок на рік! Тільки на території Росії було понад 3 000 фірмових магазинів компанії, до того ж машинки відправляли клієнтам поштою.

Машинки подільського "Зінгера" отримали широку популярність за кордоном, про що свідчать великі поставки наших швейних агрегатів в країни Китаю, Японії і Персії. У 1914 році Росія займала друге місце в світі по збуту швейних машинок після США, продаючи їх щорічно на суму 63,5 млн рублів!

Офіс "Зінгер" вніс вагомий художній внесок в архітектуру міста Санкт-Петербурга, прикрасивши собою Невський проспект. Окрім наявності красивого фасаду, будівля вважалося технічно досконалим: в ньому вже тоді були ліфти і автоматична система очищення дахів від снігу.

А таким ми можемо бачити цю будівлю зараз. До речі, саме тут в даний момент розташований офіс компанії "ВКонтакте"!

У 1918 році подільський завод "Зінгер" був націоналізований більшовиками і до 1923 року практично не діяв, але вже з 1923 року виробництво швейних машинок "Зінгер" було відновлено з одним застереженням: тепер вони випускалися під назвою "ПМЗ" (Подільський механічний завод).

Конструкція швейної машинки "Зінгер" виявилася настільки вдалою, що виробництво подібних машинок тривало протягом тридцяти років фактично без змін! А модні візерунки початку XX століття стали фірмовою рисою подільських виробів.

Не дивно, що навколо такої корисної, потрібної і всім відомої речі склалося багато легенд. Згідно з однією з них, в 1998 році компанія "Зінгер" оголосила про пошук машинок з серійним номером, що починається з одиниці.

З чуток, щасливого власника такого раритету очікує винагорода в розмірі від 30 тисяч до мільйона доларів, тому антиквари почали масово скуповувати машинки. Офіційного підтвердження цьому немає, але, як то кажуть, диму без вогню не буває ...

Саме ця легенда так вабить мисливців за цінними металами. Нібито ранні зразки російських "Зінгер" містять в собі цінний метал паладій. Нещодавно навіть з'явилися чутки, що в оригінальних голках раритетних машинок знаходиться рідкісне речовина - червона ртуть!

Перш ніж позбуватися від старої речі або "списати" її на горище, варто задуматися. Можливо, вона може ще принести щастя в твій будинок.Як бачиш, старі швейні машинки - це набагато більше, ніж простий інструмент.

Якщо тобі була цікава ця історія, поділися статтею зі своїми друзями, можливо, у них теж десь завалялося це дивовижне раритетне винахід.