sneznoe.com

Синдром старателя готувала для чоловіка, прибирала квартиру дітям, водила онуків до репетитора ...Синдром старателя готувала для чоловіка, прибирала квартиру дітям, водила онуків до репетитора ... /  побут

Більшість жінок, які були виховані ще в радянські часи, звикли, що потрібно допомагати буквально всім і кожному. Вони з головою занурюються в чужі проблеми і побут, тільки б трохи підсобити рідним і близьким.

Ці невтомні бджілки готують чоловікові перше, друге, третє і десерт, прибирають квартири дітям (поки ті на роботі), віддають їм частину своїх доходів, водять онуків в гуртки та секції тощо ...

Але чи потрібні такі жертви? Адже в кращому випадку за старання їм кидають скупе спасибі. А в гіршому ще знайдуть, до чого причепитися ... Мовляв, квартира була недостатньо вилизане, борщ пересолений, а грошей взагалі кіт наплакав.

Дивно, що замість того, щоб постояти за себе і сказати кривдникам: "Наступного разу обходитесь без мене!", - ці жінки ще глибше кидаються у вир побуту. При цьому вони відчувають себе надзвичайно винними: мовляв, не догодили найдорожчим, погано старалися ...

Занижена самооцінка

Психологи стверджують, що подібна поведінка є прямим наслідком дитячих митарств. Швидше за все, таким жінкам було несолодко в маленькому віці: батьки рідко хвалили, а любов доводилося заробляти добрими вчинками.З віком це стало звичкою, а навколишні почали користуватися всепрощаючої безотказностью.

Що ж робити втомленою жінці, Яка не хоче терпіти невігластво з боку рідних? Насамперед слід усвідомити просту річ: особисте уявлення про себе не повинно залежати від чужої думки! Чоловік може бути просто не в настрої, шеф - страждати від мігрені, а дочка - бути пригніченою.

Також важливо зосередитися на своїх потребах. Люди, які цілими днями думають про благо інших, геть-чисто забувають про власні інтереси. Це вкрай неправильно! Адже якщо людина ставить на собі хрест, то він дає вагомий привід іншим зневіритися в його цінності.

Важливо перестати відкладати свої мрії на потім. Якщо колись було бажання піти на курси іноземної мови, сміливіше займися самоосвітою. Якщо все життя збирала гроші на подорож, реалізуй мрію прямо зараз! Пам'ятай, ти маєш право на власні бажання і цілі.

Наша редакція бажає всім жінкам реалізувати все задумане! Обов'язково поділися цією статтею з подругами, можливо, вони подивляться на своє життя під іншим кутом ...