sneznoe.com

Традиції і заборони в день Воздвиження Хреста ГосподньогоТрадиції і заборони в день Воздвиження Хреста Господнього /  побут

27 вересня православні християни відзначають одне з найбільш шанованих свят у церковному календарі - Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Він навіть входить в 12 головних свят року і кожен віруючий відноситься до нього з особливим трепетом і повагою.

© DepositPhotos

сьогодні редакція "Так просто!" розповість тобі про особливості урочистості, традиціях і заборонах в це велике свято.

Воздвиження Хреста Господнього - 2018

Щоб зрозуміти суть заборон і традицій цього свята, потрібно для початку дізнатися його історію. Вважається, що свято приурочене до того дня, коли Олена, мати першого християнського імператора Римської імперії, знайшла хрест, на якому був розп'ятий Ісус Христос. Це було дуже непросто, адже хрест знаходився в печері серед завалів, а над нею стояв храм язичників.

Потрапивши в печеру, Олена знайшла три хрести. Дізнатися, який з справжній, допомогло справжнє диво. За однією з легенд, дотик до хреста зцілило важко хвору жінку, а по інший - воскресило померлого. З того моменту і почали відзначати Воздвиження Хреста Господнього.

За довгі роки свято обросло традиціями і заборонами, які шанувалися нашими предками і дійшли до наших днів.Ось ми про них і поговоримо. Почнемо з того, що потрібно зробити в цей день.

Перше, що потрібно було зробити, - піти вранці в храм і помолитися. Вважається, що молитва в цей день здатна зцілити. Важливо сходити в храм жінкам, які мріють про дитину. Щира молитва в цей день допомагає вилікувати безпліддя і завагітніти.

Воздвиження - дуже велике свято, в цей день обов'язково потрібно дотримуватися посту. Заборонені м'ясні, молочні продукти і алкоголь. У наших предків існувала прислів'я: "Хто на Воздвиження постить - тому сім гріхів проститься". Обов'язково в цей день на столі повинна бути капуста і різноманітні страви з неї.

© DepositPhotos

Воздвиження ознаменовує собою початок відльоту птахів і настання холодів. Наші пращури говорили, що в цей день все рухається ближче до зими. Саме сьогодні бабине літо закінчується і осінь вступає в свої права. Побачивши в цей день птахів, що відлітають на південь, можна загадати найзаповітніше бажання і воно обов'язково збудеться.

Ще сьогодні потрібно окропити будинок святою водою. Це допоможе захистити житло від нечистої сили, а ще захистить його від людей з поганим поглядом і поганими помислами.Що робити, розібралися, а тепер давай поговоримо про заборони в це свято.

Наші пращури говорили, що в цей день не можна працювати по дому, адже все може піти прахом. Можна займатися збором врожаю, готувати, але не братися за серйозну роботу. А ще не можна починати нові справи, краще відкласти їх на завтра, адже починання навряд чи увінчаються успіхом.

© DepositPhotos

Ні в якому разі не можна ходити в ліс. У цей день не тільки птиці перебираються на південь, а й змії. Вважалося, що змія може потягти в свою нору. Але більш імовірно, що вона просто вкусить, а це не найприємніше, що може трапитися. Так що від прогулянок краще утриматися.

З тієї ж причини не можна залишати двері відчиненими, адже змії в пошуках місця для зимівлі можуть заповзти в будь-який будинок. Просто будь обережний і уважний з цим, якщо в твоїй місцевості живуть змії.

© DepositPhotos

Ось і всі заборони і традиції, про які ми хотіли тобі розповісти. Найважливіше, що тобі потрібно зробити в цей день, - помолитися, а вже все інше, як говорила моя бабуся, справа десята. Гарного тобі свята!

Молитва - це спосіб поговорити з Богом, і важливо знати певні нюанси. Нещодавно ми розповідали тобі про те, як правильно молитися.

Якщо ти дотримуєшся традиції з приготуванням капусти в цей день, тоді візьми на озброєння наш рецепт котлет з капусти, які виходять навіть смачніше м'ясних.

А які традиції в цей день дотримуються в твоїй родині? Розкажи нам в коментарях!