sneznoe.com

Як стати щасливою людиноюЯк стати щасливою людиною / буддизм

У сучасному ритмі життя важко обійтися без переживань і стресу, не завжди можна самостійно звільнитися від них. Емоційного вигорання схильні все, незалежно від віку, роду діяльності та соціального статусу. Це відчуття можна охарактеризувати фразою: "Тільки подумав - вже втомився". Виявляється, дуже багато хто відчуває таке почуття. Воно миттєво спустошує і є причиною багатьох незавершених справ, а ще більше - не розпочато.

Стрес - це відповідь організму на обставини. Більшість не бачить в цьому проблеми: такий час, всі живуть по божевільному графіку, а для відпочинку є вихідні. Зазвичай такі люди не сприймають всерйоз якісь емоційні проблеми, вважаючи, що плакатися властиво лише слабакам.

© DepositPhotos

Сучасний спосіб життя впливає на нашу можливість бути щасливими і успішними. Щомиті, кожен день, рік за роком ми стикаємося з випробуваннями, які перевіряють на міцність нашу витримку, віру і терпіння. Часто ми пасивно приймаємо те, як з нас роблять рабів начальство, сім'я, друзі і обставини.

Щастя в житті людини

Австрійський психолог Альфрід Ленглі назвав емоційне вигорання симптомом нашого часу.Цей стан виснаження, яке призводить до паралічу наших сил, почуттів і супроводжується втратою здатності радіти життю.

Відомий американський нейроендокрінологіі, професор біології, неврології, нейронаук і нейрохірургії Роберт Сапольски описав цей стан так: "Функція кожної клітини організму порушується думками, емоціями і спогадами. Наприклад, фізіологія зебри, що рятується від напав на неї лева, разюче схожа з нашою під час роздумів про смерть, пробках на дорозі, розлучення або виході на пенсію.

Ось чому у людей виникають захворювання, викликані стресом: ми використовуємо класичну для ссавців реакцію на стрес не для порятунку втечею від небезпеки, а коли беремо іпотеку на 30 років ".

© DepositPhotos

Буддійський наставник Цокньі Рінпоче більше 20 років подорожує по різних країнах, навчаючи розумінню суті природи розуму в традиціях тибетського буддизму. Майстер пояснює роботу розуму сучасної людини через призму діалогу між нейронаук, психологією і буддизмом.

"Сучасне матеріальне мислення спотворює почуття власного" я ", створюючи блоки в тонкому енергетичному тілі людини.Це призводить до того, що, незважаючи на колишню здатність ясно мислити, ви страждаєте в самій глибині своєї істоти ".

"Врешті-решт ці блоки в тонкому тілі виснажують розумові здібності, і людина відчуває себе розсіяним або спустошеним. Я бачу багато нещастя і дисгармонії і на рівні особистості, і в сім'ях, в суспільстві, на робочих місцях - це наслідок того, що базове емоційний здоров'я порушено ".

© DepositPhotos

За словами Рінпоче, емоційне вигорання не пов'язане зі швидкістю мислення, воно пов'язане зі швидкістю нашого тонкого тіла. В традиції тибетського буддизму тонке тіло - це своєрідне вмістилище всіх наших емоцій. Воно складається з каналів, по яких циркулює життєва енергія ци. Якщо нервова система затиснута і напружена, то енергетичний потенціал згорає і людина втрачає джерела радості.

Згідно зі спостереженнями Цокньі Рінпоче, переважна більшість сучасних городян відчуває "висококласне емоційне страждання". Швидкість їхнього життя призводить до надмірного "прискоренню" їх тонких тіл, через що люди відчувають занепокоєння і перенапруження від емоцій. Розум не може відпочити від постійно коливається і перевантаженого тонкоготіла.

© DepositPhotos

Сучасна культура орієнтована на роботу, прагнення знайти фінансову безпеку. Реалії змушують нас працювати більше, швидше, довше, і це просто спалює нашу енергію. У підсумку ми всі відчуваємо постійний тиск і внутрішнє відчуття незахищеності. Постійне хвилювання через надій і страхів призводить до того, що, досягнувши кар'єрних висот, ми не можемо насолодитися успіхом і радіти результатами праці.

© DepositPhotos

Часто причинами емоційно вигоряння стають відносини з батьками в дитинстві, ті установки і традиції, які були прийняті в сім'ї. Якщо дитину привчали не думати про себе, а лише про досягнення успіху, то в дорослому стані йому буде важко відволіктися від обов'язків, щоб знайти щастя і сенс життя.

Щоб не стати жертвою емоційного вигорання, Цокньі Рінпоче радить спочатку усвідомити проблему, а потім видозмінити її. Знайшовши потрібний баланс, можна жити інтенсивним життям, відчуваючи умиротворення і спокій. Перш за все потрібно бути поблажливіше, добрішими до себе і до ситуації, що склалася. Сказати собі, що надмірна старанність веде до хвороб.

Краще лікування блоків в тонкому тілі - це гармонія між почуттями і раціональним мисленням. Слід регулярно запитувати себе: "Який в цьому сенс і приносить мені те, що я роблю, радість, успіх і щастя в житті? Чи є це цінністю? " Коли щирий з самим собою, то з'являється усвідомлення своїх глибинних почуттів і бажань на рівні тонкого тіла.

Профілактика емоційного вигорання

 1. Відправ себе у відпустку, бажано подалі від звичної обстановки. Справи почекають, здоров'я дорожче.
 2. Делегуй завдання, зменш цейтнот, роздягли відповідальність. Завжди знайдеться той, хто зможе виконати роботу за тебе на належному рівні.
 3. Проведи більше часу з сім'єю і дітьми. Гуляйте і відпочивайте разом, не дивлячись, на годинник.

  © DepositPhotos

 4. Довірчі відносини в родині - запорука повноцінного і здорового нервової системи. Самотність і ізоляція руйнують.
 5. Чи не відмовляй собі в спорті і хобі. Найуспішніші люди в світі дозволяли собі мати захоплення, не пов'язані з роботою.

  © DepositPhotos

 6. Займися медитацією - це потужний інструмент для запобігання синдрому емоційного вигорання. Вона активує парасимпатичний відділ нервової системи і відновлює механізми розслаблення і відпочинку.
 7. Намагайся в добу спати не менше 7-8 годин поспіль.Під час сну відбувається відновлення психоемоційного стану організму. При нестачі сну виникають серцево-судинні захворювання, ожиріння і розлади нервової системи.

Понаблюдай за своїм життям: як ти себе підносиш і як визначаєш свою здатність до досягнень? Розглянь свою мету. Чи немає тиску з боку оточуючих людей і культури, в якій тебе виховали? Переглянь свій життєвий досвід, поки не зрозумієш, що ти - набагато більше, ніж про себе думаєш.

Постарайся відповісти і на більш глобальне питання: "Чи хочу я заради цього жити? Чи буде мені що згадати перед відходом з життя?"

А які твої методи боротьби з емоційним виснаженням? Чи готовий ти міняти своє життя, щоб вийти з порочного кола стресу? Поділися в коментарях своїми думками про те, як не втратити себе в цьому складному світі.