sneznoe.com

6 вправ з розвитку мислення від геніального Стіва Джобса.6 вправ з розвитку мислення від геніального Стіва Джобса. / буддизм

Стів Джобс багато років практикував медитацію. Ці заняття, за твердженням самого генія, допомагали йому "заспокоїтися, загострити інтуїцію, прояснити бачення і відчути себе в теперішньому часі тут і зараз". якщо практикувати медитацію, То можна уповільнити потік думок, розширити свідомість і побачити набагато більше, ніж раніше.

У дзен-буддизмі навіть є особливий вид самопізнання, Який називається "Медитація усвідомленості". Виявляється, навіть тут Джобс випередив свій час: такі корпорації зі світовим ім'ям як Google, Target і Ford спеціально навчають своїх службовців приблизно тієї ж медитації, яку Джобс відкрив для себе кілька десятиліть тому!

Техніка медитації усвідомленості

 1. Потрібно сісти, схрестивши ноги, в тихому відокремленому місці. Для того щоб зменшити напругу в спині, присядь на плоску подушку і почни робити глибокі вдихи і видихи.
 2. Закривши очі, прислухайся до свого внутрішнього голосу, до тих думок і ідей, які постійно миготять в голові: робота-дім-телевізор ... Те, що відбувається зараз в голові - результат роботи так званого метушливого "мавпячого розуму".

  Його не потрібно зупиняти, та й на перших порах це не дуже-то і буде виходити. Просто стань спостерігачем і стеж, як розум перескакує з однієї думки на іншу.Цю вправу потрібно повторювати по 5 хвилин в день протягом тижня.

 3. Поки думки кружляють в хаотичному порядку, постарайся переключити увагу на свій
  "Волове розум". Це та частина розуму, яка мислить спокійно і повільно. "Волове розум" просто спостерігає світ навколо себе. Він не дає оцінок, не шукає смислів, він просто бачить, чує і відчуває. Більшість людей навіть не підозрює про нëм.
 4. У міру усвідомлення свого "волового розуму", попроси його поступово приглушати постійну роботу "мавпячого розуму". Чи не засмучуйся, якщо час від часу він буде прокидатися. Мавпи вони такі - спритні. Проте, виконуючи цю вправу, ти виявиш що став більше відпочивати, а шум і метушливість відійшли на другий план.
 5. коли "Мавпячий розум" заспокоївся, продовжуй зосереджувати увагу на "волів розумі". Відчуй як сповільнюється дихання, як шкіра відчуває дотик повітря. Можливо, ти навіть відчуєш як біжить кров всередині твого тіла. Якщо ти захочеш відкрити очі, світ навколо може здатися трохи іншим, новим і навіть частково дивним.

  Скажімо, вікно стане просто прямокутником, наповненим світлом. Його не потрібно відкривати або закривати, лагодити або мити.Воно просто є - тут і зараз. Як і всë, що тебе оточує - тут і зараз.

 6. Для досягнення цього стану тобі буде потрібно кілька тижнів. Поступово, день за днем ​​збільшуючи тривалість медитації, ти не будеш відчувати течії часу скільки б не тривали заняття.

Переваги регулярної медитації:

 1. Позбавлення від стресу
  Навіть якщо в твоєму житті виникнуть будь-які труднощі, вони не переростуть в серйозні хвилювання.
 2. Позбавлення від безсоння
  За словами людей, які регулярно практикують медитацію, їм вистачає всього пари секунд щоб заснути.
 3. Чіткий погляд на життя і усвідомлення того, що в ній відбувається
  Багатьом медитація усвідомленості допомогла уникнути руйнівних відносин в особистому житті або навпаки, знайти кохану людину, підшукати роботу, яка приносить задоволення, стати щасливішими в цілому.

Спробуй зайнятися медитацією. Це допоможе тобі не тільки розкрити свої здібності, але і поліпшити якість життя.

Розкажи друзям про цю статтю - допоможи їм знайти свій шлях у житті!