sneznoe.com

Як визначити свою дошу і налагодити харчуванняЯк визначити свою дошу і налагодити харчування / хвороби

Чому одні без кінця хворіють на грип, у інших постійні порушення травних процесів, а треті з невідомої причини постійно ламають руки і збивають коліна? Аюрведа стверджує: стан здоров'я і схильність до тих чи інших захворювань визначається балансом життєвих енергій - дош! Таких в нашому організмі 3 і кожна виконує свою важливу, незамінну функцію.

© DepositPhotos

У нормі всі доши знаходяться в здоровому рівновазі, а якщо одна життєва енергія бере верх над іншою, починається хаос і безлад, в життя входять хвороби і занепокоєння, невдачі і депресія. "Так просто!" розповість, як визначити домінуючу дошу і правильне аюрведічеськоє харчування, Щоб скорегувати її згубний вплив на здоров'я та емоційний стан.

Життєва сила

 1. Домінуюча Капха (земля і слиз)
  Фізично сильні, міцні і великі, представники цього типу відрізняються сталістю, вірністю і надійністю. Для них характерний розмірений, трохи розслаблений спосіб життя, повільна мова і неквапливий розумовий процес. Енергія Капхи тривала, рівномірна, що володіє найсильнішим енергетичним впливом.

  У людей з домінуючою капху зазвичай м'яка шкіра і м'які волосся, великі темні очі і приємний низький голос. Надзвичайно невибагливі по відношенню до життя, такі люди вкрай спокійні, всіма клітинами прагнуть до миру і гармонії і для близьких грають роль своєрідного "острівця стабільності".

  Надлишкова Капха провокує схильність до повноти, мляве травлення, часті застуди, головні болі, атеросклероз і захворювання дихальних шляхів, зокрема астму та сезонні алергії. Недолік Капхи буде причиною печіння в шлунку, пересихання слизових і зниження здатності до навчання і концентрації.
  © DepositPhotos

 2. Домінуюча Пітта (вогонь)
  Організована, сфокусована, трохи агресивна і впевнена в собі натура, Пітта відрізняється гострим розумом, заповзятливим характером, завидною здатністю до концентрації і вирішення найскладніших завдань. У гніві Пітта агресивна, безцеремонна і вимоглива. В цілому це прекрасний організатор і лідер, проте може проявляти владність, схильна до спалахів гніву і нетерплячості.

  Представники цього типу відрізняються гарним, гармонійним статурою, світлою шкірою, іноді з веснянками, сильним апетитом і хорошим травленням.Такі люди не виносять спеку, тому що швидко від неї втомлюються і багато потіють, а також палюче сонце, адже моментально обгорають.

  Надлишкова Пітта провокує висипання на шкірі, акне, фурункули, призводить до гормональних порушення, гніву, розладів сну і навіть до виразкової хвороби. Недолік Пітти - джерело млявого травлення, поганого обміну речовин і втрати гостроти розуму.
  © DepositPhotos

 3. Домінуюча Вата (вітер)
  Представники типу Вата - творчі, збудливі, життєрадісні і імпульсивні особистості. Вони навчаються, буквально схоплюючи все на льоту, проте швидко втомлюються і часто перенапружуються через невміння грамотно організувати розпорядок дня. У стані рівноваги такі особистості сповнені радості та оптимізму, проте найменший стрес викликає почуття страху, неспокою і тривоги.

  Стрункі, худорляві, злегка кістляві, представники типу Вата відчувають дискомфорт при найменшому зниженні навколишньої температури, їх ступні і долоні зазвичай холодні, шкіра і волосся сухе, майже не потіють.

  Надлишок Вати призводить до гіпертонії, нервозності, безсонні, провокує метеоризм і розлади травлення.Про нестачу енергії Вати свідчать застійні явища, часті запори, втрата чутливості і зниження розумової активності.
  © DepositPhotos

Як визначити тип доши

У ідеально здорових людей все три доши знаходяться в рівновазі, але це велика рідкість! Рівновага виключає рух вперед і розвиток, тому часто одна з енергій переважає, а інші знаходяться в безперервному русі. Щоб обчислити, яка ж з дош переважає, досить пройти простий і швидкий тест (швидше за клацай на посилання!).

Певна сукупність фізичних і духовних характеристик допоможе виявити домінуючу дошу і обчислити схильність до тих чи інших захворювань.

© DepositPhotos

Тест пройдений? Тоді швидше прочитай ці слушні поради для свого типу доши! Переважання однієї з енергій - вірна ознака, що з твоїм способом життя і харчуванням точно щось не так. Але не поспішай турбуватися завчасно, адже будь-який дисбаланс можна скорегувати.

 1. Рекомендації для Капхи
  Так як ти схильний до депресій і набору зайвої ваги, щоденна фізична і духовна активність повинна стати для тебе доброї звичкою! Поменше засиджуйся будинку і постійно шукай цікаві заняття, будь відкритий до змін і усвідомлено зробиш собі дії, що підвищують викид енергії.

  Що стосується харчування, вибирай легку їжу, збагачену зігріваючими спеціями, в той же час уникай рафінованих вуглеводів і важких масел. Збагачуй страви чорним перцем, імбиром, кумином, чилі, вживай багато темної гіркої зелені і придбай звичку пити пряний чай з сушеним імбиром і лимоном.
  © DepositPhotos

 2. Рекомендації для Пітти
  Представникам Пітти важливо уникати тривалої дії сонячних променів, як можна частіше уникати конфліктів і вчитися самовладання. Також рекомендується виключити алкоголь, нікотин і патологічний трудоголізм.

  Пітта - стихія вогню, а щоб її представники змогли налагодити здоров'я, їм необхідно харчуватися регулярно і повноцінно, але вкрай уважно ставитися до вибору продуктів. Вживай якомога більше солодких, соковитих овочів і фруктів, наприклад, манго, кавун, огірки, вишні, авокадо. Їж більше салатів з темною зеленню - руколою, кульбабою, капустою калі.
  © DepositPhotos

 3. Рекомендації для Вати
  Спілкуйся тільки з доброзичливими людьми, постарайся більше перебувати в теплі, приймай гарячий душ, теплі ванни, зігрівай руки і ноги, вживай тепле пиття і їжу.Намагайся вживати їжу і лягати спати в один і той же час, але головне - досить часу приділяй відпочинку.

  Уникай напружених і складних фізичний навантажень, все тренування повинні бути середньої складності: йога, плавання, піші прогулянки. З їжі віддавай перевагу солодким ягодам і фруктам, бобовим, рису, молочним продуктам і горіхів, уникай важкої та холодної їжі.
  © DepositPhotos

Висновок простий: для того, щоб бути здоровим, міцним і щасливим, достатньо визначити свою дошу і слідувати Аювердіческій харчуванню. Причому фахівці рекомендують дотримуватися того раціону, який заспокоює переважну стихію, даруючи баланс і гармонію. Харчуватися по аюрведою - значить краще розуміти власну природу, відстежувати дисбаланс і вчасно реагувати на нього.

А ти визначив свою стихію? Поділися в коментарях!