sneznoe.com

Несподівані ознаки захворювань печінки 12 сигналів, які допоможуть запідозрити недобреНесподівані ознаки захворювань печінки 12 сигналів, які допоможуть запідозрити недобре / хвороби

Печінка часто називають самим мовчазним органом. Навіть коли їй є що сказати, вона вважає за краще мовчати. А якщо її хвороби і дають про себе знати, то такими несподіваними ознаками, що ти в житті не запідозриш справжню причину.

© DepositPhotos

Справа в тому, що в печінці немає нервових закінчень, тому вона і не болить. В результаті людина довгі роки може навіть не підозрювати, що здоров'я його печінки порушено. Але все ж є деякі симптоми, які допоможуть запідозрити недобре ...

Чому болить печінка

Печінка - найбільша залоза в організмі людини. Вона важить приблизно 1,5 кілограма і виконує більше 70 функцій. Вона розташовується в правому підребер'ї під діафрагмою. Орган знаходиться в спеціальній капсулі, яка являє собою двошарову оболонку.

© DepositPhotos

Коли ми говоримо про "болях" в печінці, слід розуміти, що цей орган сам по собі хворіти не може через відсутність нервових закінчень. Больові або неприємні відчуття з'являються при збільшенні залози і розтягуванні капсули. Якщо печінка "болить", значить, вона значно збільшена.

© DepositPhotos

В силу особливостей своєї будови і виконуваних в організмі функцій, наш природний фільтр схильний великій кількості захворювань.Це вірусні інфекції (гепатити B, C, D) і захворювання бактеріальної і паразитарної природи (туберкульоз, абсцес, альвеококкоз, ехінококоз, аскаридоз).

© DepositPhotos

А також гепатози (алкогольна та неалкогольна жирова хвороба печінки), пухлинні (кіста, рак, саркома, карцинома), судинні (тромбоз, гіпертензія), спадкові (гіпоплазія, гемохроматоз, пігментний гепатоз), травматичні ушкодження.

Симптоми хвороби печінки

Печінка володіє унікальними здібностями до регенерації, але вони не безмежні. Про те, що ти її перевантажувати, вона повідомляє часом дуже тонко. Розповідаємо, які симптоми допоможуть зрозуміти, що твоєї печінки нездужає.

 1. Симптом № 1: занепад сил і загальна слабкість
  Для захворювань печінки характерні скарги на появу необґрунтованої відчуття втоми. Такі зміни найчастіше першими помічають навіть не самі хворі, а люди з їх близького оточення.

  Слабкість, апатія, занепад сил, порушення сну можуть виникнути в результаті загальної інтоксикації організму. Це відбувається, коли печінка не справляється зі своїм головним завданням - очищенням крові і нейтралізацією шкідливих речовин.
  © DepositPhotos

 2. Симптом № 2: набряк живота
  Асцит - це скупчення рідини в черевній порожнині, в більшості випадків спостерігається при цирозі печінки. Він виникає при затримці рідини або натрію в організмі і підвищеному тиску крові у венах, що йдуть з кишкового тракту та інших органів в печінку.

  Поганий кровообіг і запальний процес роблять виведення натрію з клітин утрудненим. Так накопичується вода. Накопичення рідини здатне стати причиною появи спазмів, хворобливої ​​чутливості, задишки і болю.

 3. Симптом № 3: хворобливі відчуття в животі
  Печінка розміщується в правій частині тіла над шлунком і під легкими. Запалена печінку болить, і ця біль добре відчувається в зоні межреберья і нижче.
  © DepositPhotos
 4. Симптом № 4: затримка рідини
  Затримка в організмі натрію і високий тиск крові можуть викликати скупчення рідини в організмі і без асциту. Набряк (едема) особи, ніг і рук - звичайне явище при подібному скупченні. Едему провокують і інші хвороби, наприклад, дисфункція лімфатичної системи, хвороби нирок, емфізема, застійна серцева недостатність.

  Нерегулярним або періодичним затримок рідини властиво з'являтися під час менструації або виношування дитини, і зникають вони самі по собі.Якщо симптоми едеми поглиблюються або не проходять довгий час, необхідно дізнатися причину її виникнення.

 5. Симптом № 5: диспепсія (розлад шлунка)
  Час від часу кожен з нас стикається з нетравленням шлунка через хворобу або неякісних продуктів. Відчувати нудоту тривалий час можна через різні станів, наприклад, отруєння, вертиго, вагітності і гемикрании.

  Якщо тебе нудить декількох днів (іноді при цьому є діарея або блювота), це повинно насторожити. Подумай, що могло спровокувати нетравлення шлунка. Якщо воно не проходить, запишись на прийом до лікаря. При печінковій недостатності нудоту супроводжують і інші симптоми.

  Цироз і печінкова недостатність негативно впливають на травний тракт. Частково здуття, біль у животі та нудота викликають уповільнення перистальтики кишечника. Інсулінова резистентність і недостатня кількість кишкових бактерій внаслідок печінкової недостатності тільки додають ускладнень.

 6. Симптом № 6: порушення травлення
  Ураження печінки здатне викликати кишкову проникність (так званий "дірявий ЖКТ"), надлишковий бактеріальний ріст в тонкій кишці, загальне уповільнення засвоєння їжі.

  Це відбувається через зміни рівня гормонів і вироблення жовчі.Хронічний метеоризм, зміна туалетних звичок, зниження шлунково-кишкового комфорту можуть вказувати на порушення в роботі печінки.

 7. Симптом № 7: зудить шкіра
  Цікаво, що хвороби печінки можуть спровокувати свербіж шкіри (прурит). Холестаз - це зменшення або припинення виділення жовчі з печінки. Прурит іноді супроводжує холестаз. Механізм його появи поки що вивчений не повністю.

  У теорії, існують стероїдні речовини, які виробляються в процесі синтезу холестерину альтернативним способом (НЕ печінкою, як це зазвичай буває). Це і призводить до свербіння і пруріта.

  Тобі в такому випадку допоможуть ефірні масла, яблучний оцет, чай з пекучої кропиви, ванни з вівсянкою, листя гуави, кайенский перець, конопляний крем, ментол, касторове масло.

 8. Симптом № 8: вилив жовчі
  Білірубін утворюється при розщепленні жовчю в клітинах крові гемоглобіну. Це фактично продукт виділення. При його накопиченні в крові очі або шкіра набувають жовтуватий відтінок. вилив жовчі в більшості випадків говорить про наявність хвороби печінки або закупорки жовчних проток.
 9. Симптом № 9: втрата апетиту
  Хвороби печінки виводять з ладу і механізм голоду.В ході імунної реакції активізуються цитокіни (білки, що виконують роль міжклітинних посередників). Поява цитокінів в травному тракті здатне викликати втрату апетиту.
 10. Симптом № 10: пофарбований кал
  Як відомо, білірубін забарвлює твій кал. Порушення функції печінки здатне змінити колір калу, а це вже клінічний прояв цирозу, пухлин, каменів в жовчному міхурі, кісти або гепатиту. Якщо подібна зміна спостерігається досить довго, звернися до фахівця.
 11. Симптом № 11: нетиповий колір сечі
  Порушення функції печінки може вплинути на вироблення білірубіну. У такому випадку його виробленням займуться нирки, а виводитися пігмент з організму буде разом з сечею.

  Колір сечі при підвищеному білірубіну змінюється зі світло-жовтого на помаранчевий, золотистий або коричневий. Це може вказувати на ураження печінки.

  Поява нетипового кольору у сечі також може бути викликано зневодненням, надмірною кількістю вітаміну A, інфекцією сечовивідних шляхів, великою кількістю білка, вживанням буряка. Якщо нетиповий колір сечі довго зберігається, запишись на прийом до фахівця.

 12. Симптом № 12: запор, діарея і кишкова кровотеча
  При сильному ураженні печінки уражається і кишковий тракт. Високий тиск крові у венах і артеріях печінки здатне викликати розрив кровоносних судин. За ним послідує шлунково-кишкова кровотеча. Воно може статися в шлунку, кишковому тракті або стравоході.

  Якщо в печінці розвивається пухлина, вона може виробляти гормони, що впливають на інші внутрішні органи. Гормони здатні вплинути на травні процеси і викликати хронічну констіпація (запор). Про раку печінки в ряді випадків свідчить і наявність хронічної діареї.

Так як багато захворювань печінки є наслідком неправильного способу життя, для їх профілактики необхідно скорегувати режим фізичної активності і характер харчування.

© DepositPhotos

Велике значення має відмова від шкідливих звичок і дотримання правил особистої гігієни (профілактика гепатиту А), статевої гігієни (профілактика гепатитів В і С), загальне підвищення імунітету.

Алкоголь, жирна їжа, хімічні добавки в продуктах харчування, ліки - ось далеко не повний список ворогів нашої печінки. Але, на щастя, існують продукти, які найкращим чином відновлюють наш природний фільтр!

"Так просто!" ділиться рецептом ізюмних води для м'якого очищення печінки.Ця процедура відмінно підійде для тих, хто не хоче виснажувати себе клізмами, дієтами і неприємними на смак продуктами.