sneznoe.com

Перша жінка за кермом автомобіляПерша жінка за кермом автомобіля /  біографія

29 січня 1886 Карл Бенц отримав патент на свій триколісний Motorwagen c бензиновим мотором і поклав початок всесвітньої історії автомобілебудування. Критики спочатку поставилися до винаходу прохолодно і навіть порахували його безперспективним.

Екіпаж Бенца так і міг канути в Лету, залишивши конструктора невідомим, але Бог дав Карлу найголовніше - талановиту і цілеспрямовану жінку. Коли Карл, якого називали божевільним, готовий був уже кинути свої розробки, саме Берта вмовила його продовжувати проект саморушного екіпажу.

Жінка за кермом

8 серпня 1888 року фрау Бенц змінила світ, зробивши перше в історії тривалий автомобільну подорож з одного пункту в інший. У момент максимальної невпевненості Карла Бенца в своїх силах вона вирішила, що автомобіль чоловіка досить хороший і пора довести це всім на ділі.

Раніше прокинувшись і прихопивши з собою старших синів - Ойгена і Ріхарда, Берта вирушила до своєї мами в місто м.Пфорцхаймі, що знаходився в 106 кілометрах від будинку Бенца в Мангеймі. Чоловікові фрау Бенц нічого не сказала і, щоб не розбудити його ненароком, вручну оттолкать машину на пристойну відстань від воріт будинку. Відчайдушна жінка!

Ніхто і ніколи ще не робив настільки далеких поїздок на самохідних екіпажах. Коляска під назвою Benz Patent Motorwagen № 3 до тих пір пересувалася тільки по території майстерні і по найближчих вулицях. Берта не побоялася численних труднощів, і їй вдалося їх успішно подолати.

Потрібно сказати, що жінки того часу не могли б дозволити собі і малої частки того, що "вчудила" фрау Бенц. За висловом деяких сучасників, вона взагалі "рідко вела себе, як справжня леді", але зараз кажуть, що вона була прикладом жінки, яка має право на власні рішення і вчинки.

У містечку Віслох у автомобіля закінчилося паливо. Берта вирішила проблему, купивши в місцевій аптеці нафта - бензіносодержащій розчинник. Тепер на площі перед аптекою встановлено пам'ятник, що нагадує туристам про цю подію.

У Бреттені мандрівники зіткнулися з серйозною проблемою: машина ніяк не могла здолати крутий пагорб. Довелося штовхати машину наверх вручну. Тим же чином мандрівники штурмували всі наступні висоти.

Може це легенда, але стверджують, що перша жінка за кермом проявила в шляху завидну кмітливість і технічну грамотність.Засмітилася паливну трубку вона прочистили за допомогою шпильки, гумової панчішної підв'язки ізолювала заіскрилася провід запалювання.

Нову шкіряну накладку на гальмівну колодку фрау Бенц замовила у шевця, а розтяглася приводний ланцюг полагодила у сільського коваля. Ряд джерел стверджує, що вся дорога зайняла у них трохи менше 12 годин, що означає, що середня швидкість екіпажу становила близько 9 кілометрів на годину.

В той день самодвижущаяся коляска викликала фурор у всіх попутних містах і селах - про винахід Бенца заговорили, і незабаром йому стали надходити замовлення на виготовлення нових автомобілів. Справи пішли на лад, за наступні чотири роки Карлу вдалося продати 69 своїх автомобілів і створити першу чотириколісний модель.

Попереду у Карла Бенца були ще численні злети і падіння, успіхи і невдачі ... Але головну свою удачу він, мабуть, вхопив за хвіст саме тоді, 5 серпня 1888 року.

Точніше, це зробила для нього Берта. Вона зробила першу в історії поїздку на автомобілі з одного пункту в інший, здійснила перший заїзд на автосервіс (та сама зупинка у коваля), а аптека, де купувався нафта, до сьогоднішнього моменту вважається першою в світі заправкою для автомобілів.

Берта пережила чоловіка на 15 років, пішовши з життя 5 травня 1944 року, через два дні після свого 95-річчя. Останні роки вона провела в маєтку в Ладенбурге, куди вони з Карлом переїхали в 1906 році.

зараз Берта Бенц - абсолютно легендарна особистість. Дорога з Мангейма в м.Пфорцхаймі стала офіційним туристичним маршрутом, на місцях зупинок жінки встановлені інформаційні покажчики. У 2011 році в Німеччині був знятий фільм "Карл і Берта", докладно оповідає про подорож Берти та інші події з їхнього життя.

Якщо тебе цікавлять повні мінливості долі відомих жінок, зверни увагу на статтю про Марію Олександрівну Гартунг, старшої та улюбленої дочки Олександра Сергійовича Пушкіна.

Редакція "Так просто!" пропонує тобі ознайомитися з матеріалом про непростий життєвий шлях Марії Ростиславівни Капніст. Мало хто знає, що зовнішність цієї талановитої актриси - наочний результат 15-річної каторги.