sneznoe.com

Як вижити при ядерному вибуху 9 правил поведінки, які можуть врятувати. Сподіваємося, не знадобляться ...Як вижити при ядерному вибуху 9 правил поведінки, які можуть врятувати. Сподіваємося, не знадобляться ... / Безпека

Як то кажуть, якщо у людини є рушниця, то колись йому захочеться вистрілити. Те ж саме можна сказати і про запаси ядерної зброї у різних країнах. Але навіщо тоді його виробляти? Звучить жахливо і сумно, але вибух може статися необов'язково при атаці. Це може статися через неправильне зберігання або помилки при випробуваннях.

© DepositPhotos

Редакція "Так просто!" сподівається, що наше суспільство досить розумно для того, щоб ніколи не почати ракетно-ядерну атаку. Але все ж потрібно знати, як поводитися в будь-якій життєвій ситуації, тому радимо тобі ознайомитися з даними правилами.

Вибух ядерної бомби

 1. При сучасних засобах зв'язку і оповіщення не дізнатися про небезпеку просто неможливо. Тут ти можеш заперечити, що народ про все дізнається в останню чергу, коли рятуватися вже марно. Але якщо подія дійсно серйозне, ти дізнаєшся про нього і від сусіда, і навіть від кішки.

  Тому негайно включи телевізор або радіо і уважно прослухай інформацію про місце збору для евакуації та подальших інструкціях. Головне - дослухати все до кінця і не піддаватися паніці.

 2. © DepositPhotos

 3. Почувши протяжний сигнал сирени, знай, що для укриття в безпечному місці у тебе є близько 10 хвилин. Якщо ти живеш в мегаполісі, сховайся в підземці метрополітену, але врахуй, що після сигналу тривоги вхід в метро закриється через 5 хвилин. Крім того, під багатьма багатоповерхівками, побудованими за радянських часів, є бомбосховища. Навіть якщо їх уже давним-давно переробили під інші цілі, стіни залишилися тими ж і вони врятують від біди.

  Якщо ти знаходишся далеко від будь-яких бомбосховищ і підвалів або просто почав панікувати, сховайся в будь-якій будівлі або за кам'яною стіною, закрий голову руками і відкрий рот. Запам'ятай: ні в якому разі не дивися на вибух, навіть якщо ти знаходишся далеко від епіцентру. Ти можеш осліпнути від спалаху. Робити Селфі - сама безглузда ідея.

 4. © DepositPhotos

 5. З повідомлень по радіо або Інтернету ти дізнаєшся про місцезнаходження бомбосховищ в твоєму місті. Важливо знати, що значить їх маркування. Клас укриттів визначається за здатністю витримати надлишковий тиск від ударної хвилі: А-І (0,5 МПа), А-ІІ (0,3 МПа), А-ІІІ (0,2 МПа) і А-IV (0,1 МПа ). Перші 3 призначені для високопоставлених осіб, цінних фахівців і військових. Але не варто впадати у відчай, адже часто саме ці об'єкти піддаються подальшій атаці.

 6. © DepositPhotos

 7. Потрібно розуміти, що люди, яким не пощастило опинитися в епіцентрі вибуху ядерної бомби, Не виживають. Товсті стіни бомбосховища можуть витримати вибух, однак вибухова хвиля знищить все живе. Якщо ти бачиш величезне скупчення народу, в паніці намагається потрапити в бомбосховищі, краще не штовхайся з ними, а скоріше сховайся в якомусь підвалі. Так у тебе буде більше шансів врятувати своє життя.

 8. © DepositPhotos

 9. В умовах ракетно-ядерного удару головне завдання - вижити. Тому не думай витрачати час на збір коштовностей і гардероба на всі випадки життя. Досить взяти документи.

  Тим, хто вижив після вибуху потрібно терміново йти подалі від епіцентру вибуху. В даному випадку невидимою небезпекою служить радіація. Військові будуть створювати спеціальні пункти, де будуть надавати необхідну допомогу, встановлювати осіб постраждали і відновлювати порядок.

 10. Якщо в момент ядерного вибуху ти перебував в бомбосховищі, то залишайся в ньому ще кілька днів. Справа в тому, що тієї радіації, яка буде на поверхні, досить, щоб убити людину. Уже через 3-4 дня особливо небезпечні радіоактивні речовини знизять свою вбивчу дію.Чим довше ти будеш ховатися в притулок, тим більше шансів залишитися живим і здоровим.

 11. Якщо притулок частково зруйновано, в ньому не варто залишатися, навіть якщо є достатня кількість води і продуктів. Головна причина та ж - радіація. Швидше покинь зону епіцентру вибуху.

 12. При виході на поверховість дотримуйся цю інструкцію. Захисти органи дихання протигазом або будівельної маскою, на крайній випадок підійде волога ганчірка. Якщо є можливість, уникай пересування під час вітру зі сторони епіцентру вибуху. Воду краще пити пляшкову, яка була розфасована до вибуху. Якщо такої немає, можна пити з джерел, поточних у напрямку до епіцентру вибуху, а не навпаки.

  Спробуй закрити всі частини тіла, щоб на них не потрапляла радіоактивний пил. Поки ти не покинеш зону ураження, ховайся від дощів. Кожна крапля може бути смертельною.

 13. © DepositPhotos

 14. Після прибуття в безпечну місцевість відразу ж прийми ванну, поміняй одяг і приймай все медикаменти, які дають медики. Чи не панікуй і по можливості допомагай іншим впоратися з бідою.

 15. © DepositPhotos

Рада редакції

Чим швидше ти покинеш зону ураження, тим більше у тебе шансів вижити і залишитися здоровим.Але якщо сили тебе покинули, запам'ятай: не варто лягати на землю. І старайся уникати низовин.

Ознайомся з цими правилами і поділися з друзями в соціальних мережах. Нехай ця важлива інформація навіки залишиться лише теорією, яка ніколи не стане в нагоді в житті, як і більшість з того, що ми вчили в школі чи інституті!