sneznoe.com

7 прийомів, які врятують тебе під час нападу скаженого пса. Запам'ятай раз і назавжди!7 прийомів, які врятують тебе під час нападу скаженого пса. Запам'ятай раз і назавжди! / Безпека

На вулицях можна зустріти величезну кількість бездомних собак. Особливо багато їх біля ринків, продуктових магазинів і житлових зон. Звичайно, нещасні тварини не винні в тому, що у них були жахливі господарі, які кинули їх напризволяще. Але ці собаки становлять велику небезпеку для перехожих, адже в зграї вони можуть озлитися, крім того, вони виступають джерелом інфекції, зокрема можуть заразити сказом.

Редакція "Так просто!" розповість тобі, які заходи потрібно вжити, якщо ти знаходишся біля зграї бродячих собак і якийсь із псів вирішив напасти на тебе. У цій ситуації головне - не розгубитися і дати тварині урок, щоб наступного разу не кортіло посмішка на чесних громадян.

напад собак

 1. самовпевненість
  Як і будь-які інші тварини, собаки відчувають беззахисність і страх. Постарайся зібратися і не думати взагалі ні про що, якщо пес підходить до тебе з явно агресивними намірами. Дивись йому пильно в очі, при необхідності крикнув "Фу!", "Геть!" - слова повинні бути короткими і гучними.

  Але все вищесказане скасовується, якщо собака страждає на сказ.Від такої краще триматися якнайдалі, а якщо вона опинилася поруч з тобою, то відходь повільно і без різких рухів, контролюючи собаку поглядом.
 2. Відволікаючий маневр
  Якщо пес вже агресивно налаштований і почав кидатися, спробуй відвернути тварина будь-яким предметом одягу. Пожертвуй улюбленої курткою або навіть сумкою: 40 уколів у лікарні того не варті. А ще гірше - травми, які залишаться на все життя.
 3. Не звертай уваги на гавкіт
  Помилка багатьох людей в тому, що вони, почувши гавкіт собаки, починають здригатися, обертатися або навіть тікати. Запам'ятай: якщо собака вирішила напасти, то ніякого гавкоту ти не почуєш. Максимум - приглушене гарчання. Гавкаючи, пес намагається прогнати чужака зі своєї території.

  Чи не повертайся до собаки спиною і навіть боком. Так бродяга вирішить, що дійсно зумів тебе налякати, і поспішить закріпити успіх зубами.

 4. Цілься в горло
  Якщо пес почав нападати, постарайся знайти спиною опору, щоб він не зміг тебе повалити на землю. Зніми куртку або використовуй сумку і тримай її в витягнутих руках перед собою. Тварина вхопить предмет інстинктивно і буде тягнути. Не гаючи часу штовхай тварина ногою в горло.
 5. жертвопринесення руки
  Собака може напасти в будь-який момент, і не завжди при тобі буде предмет, який ти зможеш використовувати для захисту. Тут треба намагатися мінімізувати наслідки нападу: встань до атакуючого псу впівоберта і вистав вперед руку. Коли він підбіжить ближче, різко подай руку вперед.

  Собака відреагує на рух і вчепиться в передпліччя. В ідеалі треба вдарити тварину в стрибку ногою, якщо не вийшло - вали його на землю своєю вагою і старайся вдарити пса якомога сильніше, щоб він злякався і відпустив тебе.

 6. зграя
  Найжахливіше чекає того, хто зіткнувся з агресивною зграєю. Тут не можна втрачати часу, але метушитися теж не варто. Також не слід починати захищатися від ватажка - зазвичай це найбільший і сильний пес в зграї. Все, що робить він, повторюють інші собаки: гавкають, нападають, гризуть. Бей того, хто намагається вкусити першим, або вибирай саму дохлу шавку. Вдалого стусана може вистачити, щоб вся зграя розбіглася з вереском.
 7. предмети захисту
  В ідеалі потрібно мати з собою газовий балончик або травмат, щоб уже напевно захиститися. Але якщо ти відпускаєш дитину гуляти і знаєш, що по вашій вулиці бігає зграя собак, особливо за гулящої сучкою, то балончик краще придбати або забезпечити дитину лаком для волосся.

  Якщо нічого такого в кишенях немає, а поблизу не спостерігається навіть каміння, спробуй демонстративно підняти щось із землі і замахнутися. Собака інстинктивно реагує на знайому загрозу: є шанс, що вона просто втече.

Запам'ятай ці поради, адже ніколи не знаєш, коли трапиться біда. А також не провокуй собак і стався до них по-доброму. І не забудь поділитися корисною інформацією зі своїми друзями в соціальних мережах!